Макрон зробив заяву щодо відправки інструкторів в Україну

Новини

Франція не воює з Росією і не хоче ескалації, але при цьому хоче допомогти Україні оборонятися. Тому Париж хоче мати коаліцію партнерів, які були б готові направити в Україну своїх інструкторів.

Позиція Макрона

“Щодо інструкторів на території України, ми говорили про це 26 лютого, якщо ви пам’ятаєте. Зеленський і його міністр оборони чітко висловили потреби України. Україна сьогодні мобілізує набагато більше людей, і їх треба буде ефективніше навчати на українській території. Це легітимний захід”, – сказав він.

Макрон додав, що Франція не воює з Росією, не хоче ескалації, але хоче зробити все, щоб допомогти Україні оборонятися. Президент Франції не вважає навчання на суверенній території України її солдатів ескалацією.

“Чому ми повинні підкорятися Росії, яка вирішить, що ми не маємо права відправляти інструкторів? Ми не згодні з цими “червоними лініями”. Третє – ми вирішили, що ми хочемо мати коаліцію, і вже багато наших партнерів дали згоду”, – пояснив президент Франції.

Він уточнив, що з поваги до партнерів не може зараз сказати, що Франція буде це робити. При цьому вони знають, що Франція буде не одна і буде використовувати наступні дні, щоб організувати широку коаліцію, щоб відповісти на запити України в тих самих рамках, про які Макрон говорив.

Позиція Зеленського

Президент Володимир Зеленський також висловився на тему
ініціативи щодо відправлення в Україну інструкторів країн Заходу.

“Я хочу, щоб була чітко сформульована наша позиція. Ми підтримуємо ініціативу президента Макрона щодо відправки інструкторів в Україну. І до речі, це просто скорочує шлях до навчання. У чому сюрприз? Країни НАТО навчали наших солдатів на своїх територіях, але це коротший шлях. Тому я вдячний за цю ініціативу”, – сказав глава України.

Розмови про інструкторів країн Заходу та їхню відправку в Україну

Цю ініціативу обговорюють з лютого поточного року, коли президент Макрон вирішив публічно запропонувати це зробити країнам Заходу. Однак не всі члени НАТО підтримали цю ідею.

Росія ж у відповідь на це заявила, що інструктори стануть нібито “законною метою”. Президент Зеленський заявив, що російські погрози Франції щодо можливості відправки французьких інструкторів в Україну є черговим аргументом на користь нашої сміливості.

Rate article