Лукашенко дозволив армії стріляти по мирному населенню бойовими набоями: що це означає

Новини

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко дозволив військовим країни застосовувати проти громадян вогнепальну та бойову зброю, а також спецзасоби. При цьому вони повинні враховувати обставини, характер злочину чи адміністративного правопорушення та особу винного відповідно до вимог загальновійськових статутів.

Про це йдеться у відповідному указі білоруського диктатора. Військовослужбовці також мають право застосовувати фізичну силу.

Лукашенко дозволив армії стріляти по мирному населенню бойовими набоями: що це означає

Згідно з документом, при цьому особі, щодо якої можуть бути застосовані “фізична сила, спеціальні засоби, бойова та спецтехніка”, необхідно роз’яснити, що це можливо, і дати час для “виконання вимог законодавства”. Винятком є ​​випадки, коли “зволікання створює пряму загрозу життю військовослужбовця чи інших громадян або може призвести до інших тяжких наслідків”.

Раніше білоруське законодавство передбачало, що застосування військовослужбовцями фізичної сили, спеціальних засобів, зброї, бойової та спеціальної техніки внаслідок перевищення влади тягне за собою відповідальність, встановлену правовими актами.

Зараз же, згідно зі змінами до закону про органи держбезпеки, дозволено застосовувати зброю проти жінок, дітей та людей з інвалідністю у “випадках збройного опору, збройного чи групового нападу чи інших дій, що загрожують життю або здоров’ю людей”.

Rate article