Київ планує мобілізувати 500 тисяч осіб: у FT озвучили деталі

Новини

Києву необхідно призвати до лав ЗСУ 500 тисяч новобранців, щоб замінити тих, хто вже два роки на фронті.

Багато українських захисників перебувають на фронті вже два роки, вони чекають не лише на ротацію, а й на повноцінний відпочинок. Однак у країні практично немає тих, хто готовий піти добровільно на фронт.

Щоб повністю замінити втомлених бійців, необхідно призвати до лав ЗСУ до 500 тисяч осіб, інформує ресурс. Financial Times.

Десантник Ілля заявив, що за два роки війни він провів у відпустці лише 25 днів. У багатьох бійців відсутня мотивація через два роки війни без перерви. Їм необхідна ротація або справжня, повноцінна відпустка.

Якщо не буде нових людей, то й відпочинку українським захисникам не видно, тож депутати Верховної Ради й почали працювати над змінами до закону про мобілізацію. Головна мета – призвати до лав ЗСУ у 2024 році близько 500 тисяч осіб.

Головна мета призову – замінити ті 330 тисяч бійців, які перебувають на лінії фронту. Решту призовників використовуватимуть за ситуацією, яка розігруватиметься на полі бою.

До нового законопроекту депутати внесли понад 4 тисячі поправок.

Нині на фронт закликають чоловіків віком від 27 до 60 років. Середній вік українського захисника – 40 років. Чиновники бурхливо відреагували на можливість зменшити призовний вік до 25 років.

Нещодавно були опубліковані дані, згідно з якими в Україні проживає близько 11 млн чоловіків віком від 25 до 60 років, але ті, хто потрапляє під мобілізацію, всього 3,7 млн. чоловік.

У лютому 2024 року організація Info Sapiens провела соцопитування серед чоловіків. Він показав, що 48% не готові піти воювати. Головною причиною називали невизначеність терміну служби, недостатню фізичну та військову підготовку, відсутність в армії нормальної амуніції та зброї.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події в країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Rate article