Користь кабачків: відомий дієтолог розповіла, чому варто їсти овоч

Новини

Лежать кабачки, а ти не знаєш, що з ними робити? Що б ти не вигадала: рагу, суп, оладки чи запіканку – готуй, адже користь цього овочу просто неймовірна!

Користь кабачків: відомий дієтолог розповіла, чому варто їсти овоч

Кабачки дуже важливі для здоров’я / Джерело: freepik.com

КАБАЧОК – НЕДООЦІНЕНИЙ БАГАТЬМА ОВОЧ. МОЖЕ ЗДАТИСЯ, ЩО ВІН НЕ МАЄ ЗНАЧНОЇ ПОЖИВНОЇ ЦІННОСТІ. ТАК, ВІН НЕ РЯСНІЄ ВЕЛИЧЕЗНОЮ КІЛЬКІСТЮ КОРИСНИХ ВІТАМІНІВ ТА МІНЕРАЛІВ, АЛЕ ЙОГО ВАРТО ВКЛЮЧАТИ У СВІЙ РАЦІОН, – КАЖЕ ФУС.

У чому користь кабачків?

Захист зору

Кабачок багатий каротиноїдами лютеїном і його ізомером зеаксантином (в 100 г – 35,4% від денної норми). Ці речовини здатні накопичуватися в тканинах ока і забезпечувати ефективний захист зору.

Багато каротину в цукіні, різновиді кабачків, особливо в жовтих плодах. Є в ньому аскорбінова і фолієва кислоти – відповідно 17% і 4-5% від добової потреби.

Кабачки є гарним продуктом для збалансованого харчування - фото 621588
Кабачки є гарним продуктом для збалансованого харчування / pexels.com

Проти підвищення цукру в крові

М’якоть кабачка не містить крохмалю. У малих кількостях знаходиться сахароза в 100 г – 0,05 г, тому його вживання не викликає сплесків глюкози в крові.

Для роботи клітин

Кабачок містить калій – 11% добової потреби в 100 г.

Для нормальної роботи організму в його клітинах повинна бути достатня концентрація іонів калію, але вони у великій кількості виводяться з сечею. Тому їх запас необхідно постійно поповнювати.

Калію досить багато не тільки в рослинній їжі, але і в інших харчових продуктах, тому при адекватному і збалансованому раціоні від його дефіциту люди страждають рідко.

Rate article