Коли в Україні встановиться справжня весняна погода: синоптики назвали дату приходу метеорологічної весни

Новини

Весна 2023 року в Україні обіцяє бути теплою. Однак вона прийде не одразу. У першій половині сезону синоптики прогнозують нестійку погоду. Так, метеорологічна весна настане у другій декаді березня.

Про це розповіла синоптикиня “Укргідрометцентру” Наталія Птуха в інтерв’ю NV. За її словами, метеорологічна весна настає, коли середньодобова температура кожної метеостанції кілька днів поспіль – від 3 до 5 діб – перевищує 0 градусів. obozrevatel.com

“Ось це означає прихід метеорологічної весни. Поки що вона ще не почалася. І хоча найближчим часом можуть бути певні підвищення температури, але наскільки ця ситуація буде стабільною, наразі складно сказати”, – розповіла Птуха.

Вона додала, що на кожній метеостанції метеорологічна весна фіксується окремо. Наприклад, на південних станціях її можуть зафіксувати раніше, на інших – пізніше.

“Зараз, наприклад, для Київської області середньодобова температура сьогодні становить -1. Тобто ми ще не перейшли до весни. Потім 1-2 дні може бути з вищою температурою, наприклад 0, але вона ще не буде стабільною, знову буде зниження. Побачимо, можливо, у другій декаді ми перейдемо до метеорологічної весни. Це тільки для Києва. Для інших метеостанцій важче поки сказати”, – зазначила синоптикиня.

За її словами, у березні середньомісячна температура очікується на рівні 2-7 градусів тепла на всій території України. Це на 2 градуси вище за норму.

“В принципі, фахівці прогнозують, що вся весна загалом на території України буде на 1-2 градуси вище за цю нову кліматичну норму, яка в нас обчислюється з 1991 року по 2020-й. А якщо порівнювати зі старими кліматичними нормами, які обчислювалися з 1961-го по 1990 рік, то вийде взагалі на 2-3 градуси вище. Весна досить тепла у нас”, – пояснила Птуха.

У той же час кількість теж буде в нормі – на рівні 27-44 мм на Закарпатті, у Карпатах та у Кримських горах – 49-98 мм.

“І лише у східних областях опадів може бути дещо менше за норму відповідно до середньомісячних показників у цих регіонах”, – розповіла синоптикиня.

Птуха наголосила, що у березні синоптики не прогнозують надзвичайних явищ чи сильних опадів.

Оцените статью
Добавить комментарий