Орхідея – витончений ніжний вазон, який потребує ретельного догляду. Ці рослини унікальні і за формою зростання, і за типом кореневища.
Щоб орхідея зацвіла знову, потрібно прикласти певних зусиль. Розглянемо деякі правила, які допоможуть відновитися цвітінню:
Щоб дізнатися, чи рослина доросла і готова до цвітіння, треба порахувати кількість пагонів (їх має бути 5-8).
Не ставте рослину в інше місце – вона цього не любить. Якщо це зробити необхідно, то до світла оберніть тією ж стороною. Під час поливу взагалі не рухайте квітку.
Коріння має бути забезпеченим достатньою кількістю світла, бо буде виробляти мало фотосинтезу. Тому горщик має бути прозорим, без кутів та нерівностей.
Восени та взимку слід квіти підсвічувати лампами, бо їм потрібен повний світловий день. Але стежте, щоб квіти не нагрівалися.
Щоб орхідея цвіла, між нічною і денною температурами має бути незначний перепад (4-6 градусів). Приміщення бажано провітрювати.
Щоб корені не загнивали, поливати рослину треба лише після висихання ґрунту. Перед цвітінням і під час нього поливати частіше.
Вологість повітря впливає на ріст і цвітіння орхідеї. Намагайтеся, щоб вологість була від 60%.
Підживлювати треба добривом на основі фосфору і калію. Покращиться ріст і цвітіння рослини.
Якщо трішки «шокувати» квітку, скоротивши полив перед цвітінням або знизивши температуру, вона почне активніше цвісти.
У період спокою (коли квітка відцвіла) не підгодовувати і не поливати. Це час для пересадки (можна пересаджувати 1 раз на 2-3 роки).
Якщо дотримуватись всіх правил, орхідея радуватиме вас вишуканими квітами.