Фінляндія швидко перебудувала економіку на військовий лад і зараз виробляє вп’ятеро більше артилерійських боєприпасів, ніж до 2022 року.
Фінляндія стала показовим прикладом для всіх європейських країн і в стислі терміни фактично перебудувала економіку на військовий лад і налагодила виробництво боєприпасів.
Науковий співробітник Фінського інституту міжнародних відносин Мінна Оландер на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter пояснила, як Фінляндія зробила це у стислі терміни.
У Фінляндії є таке поняття як “Договори щодо резервації виробничих потужностей”. Це означає, що підприємства працюють на свій розсуд, але, коли це необхідно, на запит армії вони зобов’язані виділити потужності під військове виробництво. Це стосується не лише військових, а й цивільних підприємств. Так би мовити, економіка воєнного часу на мінімалках.
Фінляндія почала працювати над поповненням своїх складів ще навесні 2022-го. Саме тоді Сили оборони Фінляндії отримали перші урядові транші цього.
“На щастя, ми прокинулися набагато раніше більшості інших європейських держав”, – каже один із начальників з логістики. Фінляндія до квітня 2023 року ніколи не була в НАТО і знала, що може розраховувати лише на себе.
До сьогоднішнього дня Фінляндія виробляє вп’ятеро більше артилерійських боєприпасів, ніж до 2022 року. При цьому виробничі потужності ще не вийшли на власний максимум. Фінляндія хоче подвоїти виробництво.
Ще один ключ до такого стрімкого розширення виробництва: Фінляндія заздалегідь закуповувала та зберігала всю необхідну сировину на випадок, якщо доведеться різко збільшити виробництво. Зараз їй не треба метатися по світу з питанням, де взяти пороху. Передбачливо.
Фінляндія у своїх пакетах допомоги Україні ніколи не розголошує, що і скільки вона постачає. Фінляндія має намір підтримувати Україну на роки вперед.
Нагадаємо, Сирський заявив про те, що противник хоче блокувати Куп’янськ, але зазнає при цьому великих втрат.