Фінляндія офіційно дозволила ЗСУ бити по території РФ, але з важливою умовою

Новини

Керівник МЗС Фінляндії Еліна Валтонен (Elina Valtonen) озвучила позицію щодо завдання ударів по РФ західним озброєнням. Вона запевнила, що Україна має на це право.

Відповідну заяву вона зробила в інтерв’ю виданню Uusi Suomi.

Міністр повідомила, що Україна може використати озброєння, поставлене Фінляндією, на території РФ. Проте є обмеження: ці атаки мають відповідати міжнародному праву, тобто наноситися виключно з воєнних цілей.

Ми не встановлюємо жодних певних обмежень на допомогу Україні. Але ми припускаємо, що вона буде використана відповідно до міжнародного права“, – заявила Валтонен.

Вона нагадала, що війна РФ проти України була не спровокованою та українці мають повне право обороняти себе. Це гарантує 51 стаття Статуту Організації Об’єднаних Націй (ООН).

Зазначимо, що сьогодні вже 10 країн офіційно дозволили Києву завдавати ударів поставленою зброєю по території Росії. Крім Фінляндії це Великобританія, Франція, Польща, Латвія, Литва, Чехія, Швеція, Нідерланди, а також Естонія.

Крім того, генсек НАТО Єнс Столтенберг публічно висловився за те, що Київ повинен мати право використовувати західну зброю для ударів по РФ.

Українці просять Сполучені Штати зняти заборону на удари по Росії американською зброєю, однак у Білому домі поки що не наважуються на такий крок, побоюючись ескалації конфлікту.

Також ПА НАТО офіційно заявила, що Україні потрібно дозволити бити Росією західною зброєю.

Rate article