Експерт спрогнозував, чи втягне Путін Лукашенка у війну проти України

Новини

Лукашенка та Путніа стримують кілька факторів.

Російський диктатор Володимир Путін не відкидає варіантів втягнення білоруської армії у війну проти України.  Попри це, він разом із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком розуміють всі ризики такого рішення.

Про це розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан 24 каналу.

На сьогодні біля кордону з Білоруссю дислокується чимале угруповання українськиї військоових.

Чи втягне РФ Білорусь у війну

За словами Світана, на кордоні з Білоруссю побудовані фортифікаційні лінії з ровами, бетонними дотами та “зубами дракона”, також збільшена щільність мінно-вибухових загороджень. Ці захисні споруди перешкодять проїзду танків та проходженню піхоти.

“Це стримує Лукашенка й Путіна. Останній чудово розуміє, що білоруські війська не зможуть перетнути цю лінію навіть тоді, коли будуть посилені росіянами. Вони розуміють, що загрузнуть та зазнають серйозних втрат”– наголосив експерт.

Як Польща може допомогти Україні

Полковник запасу ЗСУ припустив, що на українсько-білоруському кордоні протяжністю понад 1000 кілометрів можуть бути розгорнутими близько 100 тисяч підготовлених українських військових.

“Є один з механізмів, як розблокувати це питання – розмістити на кордоні, припустимо, польських військових. Для них оптимальний варіант – звільнити нас, а з білорусами “переморгуватися” на 1000 кілометрів фронту“, – додав він.

Rate article