“Дозвільнялися!” У Криму розпочалася паніка через підрив Каховської ГЕС – що буде з водою на окупованому півострові

Новини

Руйнування Каховської гідроелектростанції, що перебуває під контролем окупантів, стало справжньою катастрофою, масштаб якої нам ще тільки доведеться усвідомити. Серйозні наслідки загрожують Херсонській та Запорізькій областях, а також Криму. Під загрозою обміління опинився і Північнокримський канал, яким іде вода на окупований півострів.

Що зараз відбувається у Криму та чим загрожує підрив ГЕС – читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Вранці 6 червня, коли стало відомо про НП на Каховській ГЕС, гауляйтер окупованого Криму Сергій Аксьонов поспішив заявити, що мешканцям півострова нема про що турбуватися: мовляв, підтоплення Криму не загрожує. Але все ж таки визнав, що “є ризик обміління Північнокримського каналу”.

Представник окупаційної влади також поспішив заявити, що зараз питної води більш ніж достатньо: “Водосховища, навіть ті, які раніше були заповнені на 15-20%, наразі мають близько 80% наповнення”.

І самовпевнено зазначив, що “нині проводяться роботи з мінімізації втрат води у каналі”. Щоправда, остання заява не має нічого спільного із реальністю – на це вплинути окупанти вже точно не в змозі.

Окупаційна влада намагається заспокоїти жителів Криму, що “інцидент” ніяк не вплине на них, оскільки водозабір каналу починається вище від дамби. Ось тільки зниження рівня водосховища безпосередньо впливає і на обсяг води, що надходить у канал.

blank

“Говорили, що лише кілька вулиць у Керчі будуть без води, а відрубали практично всьому місту”, – поділилася з OBOZREVATEL мешканка окупованого міста.

У коментарях до публікації “Води Криму” у російській соціальній мережі VK розлючені жителі перераховують адреси, які вже без води, а деякі запитують про можливі відключення. На що представники підприємства рекомендують зробити запас води, оскільки “можливе зниження тиску в системі”.

“Довизволялися! Відключення подачі води (або зниження обсягів) відбувається якраз у тих населених пунктах, до яких надходить вода з Північнокримського каналу. Але залежність від підриву ГЕС “влада” боїться визнати. Вже оголосили, що завтра теж із водою буде погано”, – каже співрозмовник OBOZREVATEL із Сімферополя.

blank

У Криму кажуть, що запаси у водосховищах справді зараз є, проте це завдяки як сприятливій погоді, так і каналу, що на той момент працював.

blank

Оцените статью
Добавить комментарий