Квашені помідори без стерилізації можна тримати у холодильнику чи підвалі хоч усю зиму. Та це не знадобиться, оскільки вони вийдуть настільки смачними, що домашні з’їдять їх у першу чергу.
Квашені помідори, які не пліснявіють
Вам знадобиться:
- 1,2 кг помідорів;
- 30 г парасольок кропу;
- 2 листи хріну;
- 6 листочків вишні;
- 4 зубці часнику;
- 1 ч.лож. чорного перцю горошком;
- 2 ст.лож. порошку гірчиці.
Для розсолу:
- 1 л води;
- 2 ст.лож. солі;
- 1 ст.лож. цукру.
З такої кількості інгредієнтів має вийти 2 літрових пластикових відерця квашених помідорів. На дно місткостей викладіть по половинці листочка хріну, кріп парасолькою, листя вишні. За бажанням можете додати по 2 листочки малини та смородини та по одному лавровому листу.
Часникові зубці обчистьте й наріжте на пластини. Тоді вони краще віддадуть свій аромат овочам. Зверху викладіть вимиті помідори. Прикрийте їх половинками листя хріну. Додайте горошки чорного перцю.
Тепер беріться до приготування розсолу. У холодній фільтрованій чи бутельованій воді розчиніть сіль та цукор. Усе розмішайте, щоб кристали повністю розчинилися. Залийте помідори.
Зверху присипте гірчицею. Так наша квашенина не покриється пліснявою. Накрийте відерця тарілочками й поставте зверху гніт, наприклад, півлітрову банку з водою. Це потрібно, щоб томати повністю перебували у розсолі й не спливали.
Залиште кваситися за кімнатної температури протягом 6-7 днів. Після цього можете подавати квашені помідорчики до столу. Решту зберігайте у холодильнику чи спустіть у льох. Тим, хто любить кисліше, доведеться квасити томати ще близько 3 днів. Така проста закуска чудово розбавить навіть святковий стіл, а в будень замінить салат.