Дерев’яна зола — незамінний помічник на городі. Як правильно застосовувати, щоб мати гарний врожай

Новини

Дерев’яну золу широко застосовують у садівництві. Але іноді внесення такого добрива наносить шкоду насадженням. Потрібно чітко знати коли потрібно підживлювати рослини дерев’яною золою.

Кам’яновугільна зола містить у своєму складі мало корисних речовин. Гречихова, пшенична солома, житня та зола зі стебел соняшника містить велику кількість калію. Березова, соснова та ялинкова зола – великий вміст кальцію.

Коли та чому зола не корисна для ґрунту?

  • Вона робить землю лужною, але чи потрібно це робити та про наслідки ніхто не замислюється. Більшість рослин не люблять рости у лужному ґрунті, навпаки надають перевагу слабокислим ґрунтам.
  • Це дисбаланс. Якщо внести золу у лужний ґрунт, то полуниця, виноград та помідори вразить неінфекційний хлороз. Калій, який міститься у золі не приносить користі. Коли її настоюють у воді, корисні властивості випадають в осад. Таким чином, корені рослин не засвоюють корисні речовини.
  • Несумісність з іншими органічними добривами. До них належать гній та перегній. Не можна вносити разом кальцієву селітру, суперфосфат, сечовину та аміачну селітру.
  • Кількість внесення золи. Вносять 200 мл. золи на 1 м2. Потрібно враховувати склад та кислотність ґрунту.
  • Потрібно знати яку золу вносити у ґрунт. Вугільна зола не несе користі.

Які рослини не люблять підживлення золою?

  1. Помідори.
  2. Кабачки та баклажани.
  3. Тиква, ґарбузи та дині.
  4. Редис, ріпа та редька.
  5. Полуниця.
  6. Лохина.
  7. Хвойні насадження.
  8. Гортензія, рододендрони, перстач та конвалії.
Rate article