День Петра й Павла 2022: що категорично не можна робити у свято! Молитва.

Новини

День Петра і Павла – одне з найбільших літніх церковних свят. Щорічно воно відзначається 12 липня – 2022 року ця дата випадає на вівторок.

Торжество присвячено пам’яті святих апостолів Ісуса Христа Петра й Павла, а в народі з ним пов’язано безліч традицій та заборон. Детальніше про свято – далі в матеріалі OBOZREVATEL.

Історія Дня Петра та Павла

Петро (при народженні Симон) походив із простої бідної родини, був рибалкою. Якось брат Андрій познайомив його зі Спасителем. Ісус Христос нарік Симона Петром, що означає “камінь”.

Петро був старшим із учнів Христа, разом зі Спасителем він був у Гетсиманському саду. Після воскресіння Ісуса апостол мандрував, проповідуючи християнство. Вважається першим папою римським (33-67 роки).

Апостол Павло (при народженні Савл) був знатного роду. Спочатку він боровся з християнами, але якось йому явився Ісус і запитав, чому Савл жене Його від себе. Тоді язичник прийняв хрещення і став одним із найвідданіших учнів Христа.

Обидва апостоли прийняли мученицьку смерть у 1 столітті. Петра за його бажанням розіп’яли головою вниз, оскільки він вважав, що не гідний померти так само, як Син Божий. Павла як римського громадянина стратили відсіканням голови.

Що потрібно зробити на Петра та Павла – традиції та обряди

У свято віряни відвідують богослужіння та звертаються з молитвами до святих Петра та Павла про здоров’я та зцілення від різних недуг. Апостоли вважаються покровителями рибалок, тому їх часто просять про хороший улов.

До свята господині роблять прибирання та готують страви з риби. Молодь напередодні свята влаштовувала гуляння, ворожила та стрибала через багаття.

Що не можна робити в День Петра й Павла

На Петра та Павла не слід займатися фізичною працею та рукоділлям, працювати по дому та на городі. Категорично не можна злословити, бажати зла іншим, лаятися та кричати.

Крім того, вважається, що у свято в жодному разі не можна купатися у водоймах, ходити до лісу, вінчатися, позичати будь-що, їсти плоди з нового врожаю. Під забороною також подружня близькість.

Молитва Петру та Павлу

Молитва апостолам Петру та Павлу

Rate article