Данія дозволяє Україні використовувати передані F-16 для ударів по Росії

Новини

Про це заявив міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі. Очікується, що Данія надасть Україні 19 винищувачів F-16.

Позиція Данії щодо F-16

Як пояснив Ларс Люкке Расмуссен, дозвіл на удари по Росії з F-16 – це не нова позиція Данії і є частиною допомоги.

Коли ми обговорювали це з нашим комітетом у закордонних справах в данському парламенті, ми з самого початку чітко дали зрозуміти, що це частина самооборони, яка, можливо, також передбачає завдання ударів в по військових об’єктах на цій важливій території,
– сказав глава МЗС Данії.

Зазначимо, що перші літаки F-16 прибудуть в Україну упродовж цього літа.

F-16 від Бельгії

  • В Бельгії оголосили, що нададуть Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року. Перші винищувачі прибудуть в нашу країну вже цього року. Також країна пообіцяла надати боєприпаси до літаків. Це зобов’язання буде офіційно закріплено в угоді, яку підписали у Брюсселі під час візиту президента України Володимира Зеленського.
  • Прем’єр-міністр Бельгії Александр де Кроо розповів, що винищувачі, які передає його країна, можна буде використовувати тільки на українській території. Те саме, за словами політика, стосується й іншого озброєння, передбаченого безпековою угодою.
  • Під час свого візиту у Бельгію Володимир Зеленський встиг оглянути винищувачі F-16. У мережі оприлюднили фото з бельгійського аеродрому. Як виявилося, це була військова база “Мелсбрук”, де проходять навчання українські військовослужбовці.
Rate article