Чистий четвер — 2 травня. Все що потрібно зробити в цей день кожній жінці

Новини

2 травня всі парафіяни відзначають Чистий четвер або Великий. Цей день дуже важливий у Страсній седмиці. Саме у Чистий четвер було зраджено Ісуса, а у П’ятницю Всевишнього розп’яли на хресті.

Цього дня більшість намагається сповідатись та причаститися, очистити свою душу перед Великоднем.

Люди у ніч на Чистий четвер займаються заготівлею сольового оберега – Четвергова сіль. Всі члени сім’ї кладуть дрібку солі у мішечок із тканини. Після, сіль смажать на пательні, перемішують та засипають у новий мішечок. Цю сіль протягом року додають у їжу хворим, миють підлогу, щоб прибрати негатив та носять, як оберіг.

До сходу сонця люди, за звичаєм, миються – очищують своє тіло від гріхів та хвороб. Деякі змивають гріхи у річках та озерах. Зранку вирушають на ранкову службу до храму, після сповідуються та причащаються. Вже на вечірній літургії читають Євангеліє, запалюють свічки, які потім несуть додому. Свічка не повинна затухнути дорогою додому, інакше родину спіткає нещастя та негаразди.

Жінки закінчують прибирання, позбавляючись всілякого мотлоху. Після обіду починають пекти паски та фарбувати крашанки.

Забороняється у четвер веселитися та гуляти свята. Забороняється хрестити дітей та вінчати молодих. Не можна залишати брудним будинок та початі справи незакінченими. Не можна позичати свої речі та гроші. Ті, хто просить вас щось позичити – бажають позбавити вас добробуту.

Rate article