Чим потрібно підживити виноград веною, щоб був відмінний урожай

Uncategorized

Виноград любить підживлення, на які завжди відповідає щедрим урожаєм. Перше добриво вносять уже весною. У цей період рослина прокидається після зими і набирається сил для подальшого плодоношення.

Завдання садівника допомогти винограду запастися поживними речовинами.

Мінеральні підживлення
Для швидкого пробудження та рясного плодоношення виноград потребує азоту. Але й про інші елементи садівники також не забувають.

Готують цілющу суміш із суперфосфату (2 ст. л.), сульфату калію (1 ч. л.) і аміачної селітри (1 ст. л.). Добриво рівномірно розподіляють на ділянці, де росте виноград, а потім треба полити.

Якщо рослині 3 і більше років, то готують таку суміш: 40 г карбаміду (сечовини), 40 г суперфосфату та 30 г сульфату натрію на 10 л води. Отриманим розчином поливають виноград під корінь.

Для внесення по листку готують інше підживлення: 40 г сечовини, 20 г лимонної кислоти, 15 г борної кислоти та 1 г залізного купоросу на 10 л води.

Зола
Безкоштовний аналог мінеральних добрив. Крім того, незгорілий залишок захищає посадки від грибка. Щоб підживити виноград, 1 кг золи розводять у 3 відрах води. Суміш залишають на 3 дні, а потім розбавляють добрива ще в 10 л води і поливають під корінь.

Органіка
Настій з бур’янів (кропива, пирій і т. д.) або коров’яку відмінно підходить для підживлення винограду в кінці весни. Якщо використовується зелень, її подрібнюють, заливають водою і залишають настоюватися на 3-5 днів, а потім поливають виноград під корінь.

Rate article