Чорні плями на листках тр0янд: що потрібно зро6ити, щоб не втратити квітку

Новини

Навесні троянди нерідко хворіють на чорну плямистість. Це грибок, через який на листі з’являються темні плями та пожовтіння. Спори грибкового захворювання дуже швидко розповсюджуються по рослині, через що починають опадати бутони. Хворі рослини не переживуть зиму.

Усунути хворобу можна за допомогою народних засобів та фунгіцидів. Також, не забувайте про профілактику.

Збудник хвороби взимку живе на стеблах, шипах та опалому листі. Щойно з’являться перші ознаки хвороби, потрібно видалити та спалити заражені частини рослини. Потім проведіть обробку народними засобами або фунгіцидом.

Народні засоби ефективно усувають проблему, коли хвороба знаходиться на ранній стадії.

Настій часнику.

Подрібніть 500 грамів часнику та розведіть в 5 літрах води. Залиште настоюватися протягом доби, процідіть та розведіть в 10 літрах води.

Настій кульбаби.

Подрібніть 400 грамів рослини та залийте 10 літрами теплої води. Залиште настоюватися протягом 3 діб.

Настій коров’яку.

Розведіть коров’як з водою в співвідношенні 1:20.

Відвар з цибулевого лушпиння.

На 2 літри води додайте 1 кг лушпиння та дайте закипіти. Залиште на три доби, процідіть та розведіть 4 літрах води.

Розчин йоду.

На 4 літри води додайте 10 мл йоду й обприскайте троянди. Протягом трьох діб після обробки не повинно бути опадів.

Якщо хвороба вже сильно поширилася, потрібно обробити рослини фунгіцидами. Обробка проводиться влітку та пізньої осені. Під час використання фунгіцидів дотримуйтесь інструкцій.

Популярними засобами проти чорної плямистості є Топаз, Скор, Світч, Блу Бордо, Ридоміл, Фундазол, бордоська рідина, залізний купорос та хлорокис міді.

Профілактика чорної плямистості.

Щоб грибок не поширювався рослинами, потрібно усунути його на ранніх етапах. Проводьте регулярний огляд кущів, щоб одразу виявити захворювання. Уражені частини рослини потрібно видаляти та спалювати. Проводьте літню обрізку троянд. Регулярно видаляйте бур’яни та опале листя. Кущі повинні рости на мінімальній відстані один від одного. Висаджуйте певні сорти троянд, що мають стійкість до чорної плямистості.

Rate article