Чому сьогодні тричі оголошували повітряну тривогу: у Повітряних силах ЗСУ пояснили

Новини

Крім завдання ударів, Росія використовує ці польоти як психологічний фактор тиску на Європу та Україну.

У Повітряних силах пояснили, що повітряна тривога у вівторок, 31 січня, лунала аж тричі через зльоти російських винищувачів МіГ-31К.

Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону. tsn.ua

“Сьогодні повітряні тривоги були масштабними в плані географії. Всі області були червоними, але не такими довготривалими, як ми зазвичай очікуємо після зльотів МіГ-31К, які є носіями ракет “Кинджал”. Знаємо, яку небезпеку вони можуть становити для нас, тому і оголошуються повітряні тривоги, коли злітає цей тип літака. Те, що сьогодні тривоги були дійсно не довготривалими, говорить про те, що це тренувальні польоти. Але в будь-якому разі, тривога буде оголошена”, – сказав Ігнат.

За його словами, ворожі МіГи злітають і з території Росії, і з території Білорусі. На думку речника Повітряних сил, російські винищувачі – це психологічний фактор тиску на Європу та Україну.

“У російських токшоу не припиняється істерія погроз ядерного удару. Тому Росія так використовує ці польоти. То завдає ударів, а коли їх немає, це такий собі і психологічний  фактор впливу на наше населення. У нас оголошується тривога – це впливає і на економіку, і на людей”, – зазначив речник Повітряних сил.

Ігнат зауважив, що українці вже навчилися розрізняти типи повітряних тривог: якщо одразу вся Україна стає “червоною” – це означає зліт МіГ-31, якщо деякі області – ракетна небезпека.

Також він додав, що між ракетними ударами і атаками дронів збільшилися інтервали, очевидно, через нестачу у Росії ракет і безпілотників.

Оцените статью
Добавить комментарий