“Чекаємо важливих рішень”: Зеленський назвав три ключові теми на саміті G7 в Італії

Uncategorized

Велика частина саміту буде присвячена оборонній та економічній стійкості Україні.

У четвер, 13 червня, в Італії стартує саміт “Групи семи”. На зустрічі Україна чекає на “важливі рішення” від союзників.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на сторінці у телеграм-каналі.

За його словами, велика частина саміту буде присвячена оборонній та економічній стійкості Україні.

“Сьогодні (13 червня — ред.) саміт “Групи семи” в Італії, зустріч наших найбільших партнерів. Саме Україні, нашій оборонній та економічній стійкості буде присвячена велика його частина. І ми чекаємо сьогодні важливих рішень”, — йдеться у його дописі.

Головними темами для України, наголосив президент, будуть:

розвиток коаліції винищувачів,
пришвидшення навчання пілотів,
прискорене постачання літаків.
Також під час саміту будуть обговорювати розбудову української системи ППО “на основі найпотужніших західних комплексів” та нарощування далекобійних спроможностей і затвердження формату використання російських активів на користь України.

“Сьогодні я візьму участь у засіданні “Групи семи” та проведу серію двосторонніх зустрічей: із господаркою саміту, головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні, прем’єр-міністрами Канади та Великої Британії Джастіном Трюдо та Ріші Сунаком, президентом Європейської ради Шарлем Мішелем та директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою”, — додав президент України.

Зеленський підтвердив, що під час зустрічей із президентом США Джозефом Байденом і прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою підпишуть двосторонні безпекові угоди.

“Документ зі Сполученими Штатами буде безпрецедентним, як і належить лідерам підтримки України. Рік тому на саміті НАТО у Вільнюсі G7 ухвалила Декларацію про підтримку України. Сьогодні в межах цієї Декларації ми підписуємо дві останні безпекові угоди з членами “сімки”. Український народ, наші воїни бачать, що G7 назавжди з Україною. Я вдячний нашим партнерам за віру в нас і нашу перемогу”, — підсумував він.

Rate article