Байден оголосив про новий масштабний пакет військової допомоги Україні на $800 млн

Новини

США спрямовують в Україну новий пакет військової допомоги на $800 млн, що містить важку артилерію та 144 тисячі снарядів, а також безпілотники.

Ця допомога буде доставлена у рекордні строки та допоможе Україні ефективно протистояти російському наступу на Донбасі. Про це заявив президент США Джозеф Байден, його заяву транслює “Голос Америки”.

“Сьогодні я підписав пакет допомоги для України на 800 мільйонів доларів. Це важке артилерійське озброєння, сотні гаубиць та сотні тисяч боєприпасів до цих гаубиць. Крім того, там більше тактичних безпілотників”, – повідомив президент США.

На новину про чергову партію вкрай важливого і потрібного українському війську озброєння миттєво відреагував український президент Володимир Зеленський. У своєму Twitter він подякував і американському колезі, й усьому народу Америки за потужну допомогу.

“Дякую Джозефу Байдену та всьому американському народові за лідерство у підтримці народу України в боротьбі з агресією РФ. Ця допомога необхідна сьогодні як ніколи! Вона зберігає життя наших захисників, які боронять демократію та свободу, і наближає нас до відновлення миру в Україні”, – зазначив глава держави.

Пакету допомоги, оголошеному Байденом 21 квітня, передував ще один пакет на аналогічну суму, рішення про який було ухвалено тижнем раніше.

“Минулого тижня я підписав пакет на 800 млн доларів, куди входять, зокрема, артилерійські системи, БТРи та обладнання, яке потрібне українським воїнам в умовах інтенсифікації воєнних дій на Донеччині. Тому що там інший абсолютно рельєф, рівнинна місцевість, і там необхідне зовсім інше озброєння, яке буде ефективне”, – нагадав Байден.

Американський лідер знову висловив захват героїзмом та професійністю українських воїнів. Він підкреслив: на тлі підготовки Росією нового наступу на сході України США та партнери домовилися підтримати українське військо, щоби воно могло протистояти російським агресорам. І робити це, сказав Байден, країни-партнери будуть максимально швидко.

З початку вторгнення Росії в Україну, наголосив американський лідер, США доставили в Україну тисячі безпілотників, гранатометів, радарних систем та інших озброєнь, 15 млн одиниць боєприпасів. США поставили по десять протитанкових систем на кожен російський танк.

“Окрім прямого внеску, США також сприяють надходженню допомоги в Україну від інших союзників та партнерів з усього світу. Таких, наприклад, як С-300, які Словаччина передала… Ми не можемо про все говорити… Але можу сказати, що ми не зволікатимемо. Ми передаємо допомогу безпосередньо на передній край, для того, щоб українські військові могли захистити свою країну”, – сказав Байден.

“Це вражає – хоробрість цих людей. Їхня завзятість. Не лише військових, але кожного громадянина: жінок, чоловіків, молоді… Скоординована допомога міжнародної спільноти допомогла Україні зупинити агресію. І кожен наш платник податків, кожен наш військовий може пишатися тим, що наша країна, щедрість нашої країни, вміння наших військових і наша військова міць допомагають відбити російську агресію, зупинити ці російські звірства, які ми спостерігаємо зараз в Україні”, – додав він.

Rate article