Активісти з Бурятії звернулися до Байдена по допомогу, щоб відокремитися від Росії

Новини

Громадське об’єднання “Ліга вільних націй”, яка об’єднала представників “поневолених Москвою народів”, звернулася по допомогу до президента США Джо Байдена. Активісти з Бурятії, Мордовії та Татарстану просять американського президента підтримати їхні народи у боротьбі за незалежність від Москви.

Про це повідомляє видання “Idel.Реалії“. Відкритий лист активісти приурочили до щорічного Тижня поневолених народів, що проходить у США з 1959 року.

Зазначається, що представниця Бурятії Раджана Дугар-ДеПонте, татарин Іршат Хабі та представник фінно-угорського народу ерзя Віталій Ромашкін влаштували акцію у Вашингтоні з прапорами своїх народів.

“Мені як бурятці боляче усвідомлювати, що Кремль використовує бурятських хлопців для досягнення своїх злочинних цілей – захоплення нових територій та розширення кордонів імперії. Війна – це все, що Москва здатна запропонувати хлопцям із бурятських сіл. Гинути як гарматне м’ясо на черговій загарбницькій війні. Я не бажаю такого майбутнього для Бурятії та свого народу”, – заявила Раджана Дугар-ДеПонте.

Вона вважає, що народи Росії стали фактично заручниками московського режиму, які не мали вибору, крім війни чи в’язниці.

“Ми не бачимо майбутнього наших народів у складі Росії і не хочемо відповідати за воєнні злочини Кремля”, – додав Віталій Ромашкін.

“Сьогодні ми в тому ж становищі, що й Україна, Естонія, Литва чи Латвія 40 років тому. Ми добиватимемося деколонізації”, – заявив Іршат Хабі.

“Ліга вільних націй” – це союз башкирського, бурятського, інгерманландського, козачого, калмицького, татарського та ерзянського національних рухів, які відкрито декларують мету створення нових національних держав і виходу зі складу Росії.

Як відомо, в Росії існує кримінальна стаття за громадські заклики до здійснення дій, вкладених у порушення територіальної цілісності держави. Вона передбачає до 5 років колонії. І інша стаття – порушення територіальної цілісності Росії, яка передбачає до десяти років колонії.

Нагадаємо, що Бурятія не перша у своєму роді. У 1992 році незалежності вимагав Далекий Схід. У 1992 році зі складу Росії хотіли також вийти Свердловська та Челябінська області, створивши Уральську республіку. Однак, за наказом тодішнього президента Росії Бориса Єльцина, референдум про статус республіки так і не відбувся. Сибір вимагала незалежності у 1993 році. Також визнання суверенітету у різний час вимагали Карелія, Дагестан, Татарстан і Чечня (Ічкерія).

OBOZREVATEL 

Rate article