Уже з’явився список кандидатів на посаду нового Папи Римського. Відомо, що одним із фаворитів наразі є італійський кардинал та державний секретар Святого Престолу П’єтро Паролін. Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на New York Post і La Stampa.

Перший з кандидатів, який лідирує з листопада 2024 року, – 70-річний кардинал П’єтро Паролін з Італії. Він є державним секретарем Ватикану, де прослужив уже 11 років.

Його політичні погляди помірковані. Свого часу він у дипломатичному крилі Святого Престолу та прослужив у Нунціатурі Нігерії та Мексики.

У 2014 році Папа Франциск надав йому звання кардинала. Вважається, що він буде продовжувати ідеї Франциска.

Видання La Stampa зауважує, що Паролін “здатний зберегти відкритість церкви, приділяючи увагу різним католицьким душам”.

До слова, у 2024 році він навіть відвідував Україну та зустрічався із президентом Зеленським. Вони обговорювали обмін військовополоненими та повернення тіл захисників.

Іншим кандидатом на пост понтифіка може стати 60-річний латинський патріарх Єрусалима П’єрбаттісту Піццабаллу.

Він – перший ізраїльський кардинал італійського походження.

Цей кандидат є уродженцем північноіталійської провінції Берґамо.

На користь Піццабалла може свідчити потреба у врегулюванні відносин Сходу та Заходу, а також його здатність до міжрелігійного діалогу.

Наступний претендент – 65-річний кардинал Фрідолін Амбонго Бесунгу з Конго.

Він очолює Симпозіум єпископських конференцій Африки та Мадагаскару. Раніше він став відомим після того, як заперечив заяву нинішнього понтифіка про дозвіл благословляти неодружені та гомосексуальні пари, а потім ще й оголосив це рішення недійсним на Африканському континенті.

А ще у 2024 році цього кардинала звинувачували у поширенні чуток і підбуреннях до повстання, які він озвучував у своїх проповідях.

Бесунгу – кардинал з 2019 року. Як зазначає видання, його папство “розглядатиметься як різкий докір лівим принципам” Франциска.

Третій кандидат і один із найконсервативніших фаворитів – 71-річний Вім Ейк з Нідерландів. Він – колишній лікар.

“У 2015 році Ейк допоміг написати книгу “Одинадцять кардиналів говорять про шлюб і сім’ю: нариси з пастирського погляду”, в якій рішуче виступав проти схвалення Франциском цивільних повторних шлюбів у випадку неотримання рішення про анулювання першого шлюбу. Ейк писав, що вони є формою структурованого та інституціоналізованого перелюбу”, – пише New York Post.

Кардиналом Ейка призначив у 2012 році Папа Бенедикт XVI.

Четверта кандидатура – 72-річний кардинал Петер Ерде з Угорщини.

Він – експрезидент Ради єпископських конференцій Європи. Кардинал давно вважається давно впливовою фігурою у католицькій церкві. Окрім угорської, він вільно володіє англійською, італійською, французькою, словацькою та латинською мовами.

“Бувши консерватором, Ерде раніше виступав проти практики причастя розлучених або повторно одружених католиків через доктринальне переконання про нерозривність шлюбу”, – зауважує видання.

Також він виступав проти прийому біженців у Європі, бо вважав це рівносильним торгівлі людьми.

Кардиналом Ерде є з 2003 року.

П’ятий кандидат – 67-річний Луїс Антоніо Тагле з Філіппін.

Його вважають політично лівим та “азійським Папою Франциском”.

“Тагле критикує ставлення церкви до ЛГБТ-людей, а також до розлучених і повторно одружених католиків. В інтерв’ю 2015 року він сказав, що “сувора” позиція церкви щодо геїв, розлучених і одиноких матерів зашкодила її меті євангелізації”, – зауважують у New York Post.

Якщо Тагле, який є кардиналом з 2012 року, стане Папою, то він буде першим представником на цій посаді з азійського континенту.

Але були сумніви, чи зможуть його обрати понтифіком, бо він “ославився” катастрофічним управлінням головною благодійною організацією церкви “Карітас”.

Водночас його розглядають як символ місіонерської та молодої Церкви.

Шоста кандидатура – 76-річний американець Реймонд Берк.

Він – провідний архіконсерватор та публічний критик ліберальних тенденцій Франциска. Кардиналом є з 2010 року.

Свого часу він висловив сумнів щодо рішення Папи про готовність дозволити розлученим і повторно одруженим парам приймати Євхаристію. А нове формулювання щодо штучної контрацепції, геїв і цивільних шлюбів він називав “небажаним”.

У 2004 році він встряв у скандал – Берк ігнорував повідомлення про сексуальні домагання з боку деяких священників. Окрім того, він виступив проти створення фонду для жертв сексуального домагання.

Сьомим у списку є 67-річний кардинал Маріо Греч з Мальти. Його називають “потенційним поміркованим наступником Папи Франциска”.

Кардиналом його призначили у 2020 році.

“Раніше він говорив про необхідність звертатися до тих, хто відсторонений від Церкви через свою сексуальність чи сімейний стан”, – розповідає видання.

Восьмим претендентом є 69-річний кардинал Маттео Дзуппі з Італії.

Він – президент Італійської єпископської конференції. Свого часу був архієпископом Болоньї, а отже, людиною Франциска у Ватикані.

У 2023 році Дзуппі відвідав Україну. Візит він здійснив після того, як Росія підірвала дамбу Каховської ГЕС.

У тому ж році він відвідував США та Росію. У Москві він оцінював можливості повернення українських дітей та обміну полоненими.

Його кандидатуру розглядають як вираження Церкви, близької до бідних і діалогу, але з інноваційним, діалоговим і прагматичним пастирським підходом.

Ще одна кандидатура – 66-річний француз Жан-Марк Авелін. Він є архієпископом Марселя.

Авелін – фахівець у міжрелігійному діалозі, зокрема з ісламом, представляє Європу, яка все ще хоче мати провідну роль у Церкві, з відкритою до міграційних та культурних викликів Середземномор’я.

Ще одним кандидатом став 77-річний перший кардинал із Гани Пітер Тарксон. Він вже не вперше претендує на папський престол: Тарксона розглядали під час конклаву 2013 року, коли обрали Папу Франциска.

Пітер Тарксон належить до прогресивного крила Римо-католицької церкви. Він дотримується традиційних поглядів на шлюб, зокрема й одностатевий, але висловлюється проти криміналізації таких стосунків у Гані.

Водночас, попри пандемію СНІДу в Африці, Тарксон не підтримує використання презервативів. Він зазначав, що їхня якість низька, а використання породжує хибну впевненість у безпеці.

Також, оскільки частина родини кардинала є мусульманами, Тарксон засуджує ісламофобію, водночас зауважуючи, що іслам може становити небезпеку для свобод людини як в Африці, так і на Заході, особливо для мігрантів.

У списку на пост нового папи є також 59-річний португалець Жозе Толентіно де Мендонса. Він є префектом Дикастерії культури та освіти, поетом і богословом.

Його називають видатним інтелектуальним діячем з відкритим і діалоговим баченням віри.

Його культурна чутливість і інноваційний пастирський підхід роблять його головним кандидатом для тих, хто шукає міст між традицією та сучасністю,
– пише La Stampa.

79-річний Роберт Сара із Гвінеї також кандидат на пост нового папи.

Сара – почесний префект Конгрегації Божественного Культу. Це один з найвпливовіших консервативних кардиналів.

Як зауважує La Stampa, його ім’я може привернути голоси тих, хто хоче більш традиціоналістського повороту після понтифікату Франциска.

У списку також 76-річний Андерс Арбореліус зі Швеції.

Андерс Арбореліус – кармеліт, обличчя меншини, але динамічної Церкви в Північній Європі. Його цінують за баланс між доктриною та пастирською відкритістю,
– зауважує La Stampa.

76-річний Чарльз Бо з М’янми – архієпископ Янгона. Це провідна фігура у цьому геополітично нестабільному регіоні.

Бо має місіонерське бачення та уважний до прав людини.

77-річний Малкольм Ранджіт зі Шрі-Ланки наразі є архієпископом Коломбо, кандидат-традиціоналіст, близький до Бенедикта XVI. Раніше був секретарем Конгрегації Божественного Культу.