Українські сили під час звільнення окупованого Херсона можуть зіткнутися з трьома варіантами розвитку подій.
Про це у коментарі РБК-Україна розповів військовий експерт Олег Жданов.
За його словами, вже те, що росіяни евакуювали свої установи, говорить про майбутній відступ з Херсона та плацдарму на правобережній частині.
“Важко оцінити, коли це станеться, але ЗСУ не змінюватимуть характеру бойових дій через те, що зараз відбувається на лівому березі Дніпра, а саме – вогневе ураження противника та зниження його бойових потенціалів. Єдине питання тут – це наскільки швидко чи коли ми можемо зменшити бойові можливості військ РФ до рівня, коли вони почнуть відступати”, – зазначив Жданов.
При цьому він обережно ставиться до термінів визволення Херсона, оскільки навіть у Головному управлінні розвідки Міноборони України та Пентагоні не беруться називати дати.
“Навіть голова ГУР генерал Кирило Буданов каже, що, можливо, до кінця листопада ми можемо звільнити Херсон, але може й ні. Глава Пентагону США Ллойд Остін заявив про впевненість, що ЗСУ звільнять Херсон, але коли – теж не уточнив”, – наголосив експерт.
Він також вважає, що спрогнозувати подальший перебіг бойових дій після звільнення Херсона неможливо. Тому що все залежатиме від ситуації, яка буде складатися після деокупації міста.
“Одна ситуація – якщо російські війська здебільшого здадуться в полон, інша – якщо ми їх розгромимо там і “залишки” окупантів втечуть на лівий берег, і третя – якщо війська РФ організовано вийдуть з правого берега на лівий і займуть там оборону”, – додав Жданов.
Щодо настроїв у російському суспільстві, то звільнення Херсона не сильно на них вплине.
“Що не можна сказати про кількість похоронок і трун, які прийдуть з України до РФ. У цьому випадку це єдине, що може сколихнути російське суспільство. Адже наші Збройні сили сьогодні завдають втрат російським військам у кількості до батальйонної тактичної групи на добу”, – зазначив він.
На його думку, якщо за місяць-два до Росії надійде від 30 до 60 тисяч похоронок, можна буде говорити про зміну суспільних настроїв.
“Справа в тому, що в Росії суспільство дуже велике, і воно розкидане на великі території, зв’язок між ними дуже слабкий, тому говорити, що завтра зміниться загальна картина в цій країні я не став би”, – додав Жданов.