Українські військові використовують стратегію, подібну стратегії США в Іраку.
Українські дрони протягом десяти тижнів здійснили три успішні атаки на аеродром Енгельс у Росії. Ці удари демонструють успішну стратегію з уникнення російських ударів – “легше запобігти, ніж відбити”.
Про це повідомляє аналітик Forbes Девід Акс.
З його слів, подібну стратегію використовували американці в Іраку та Афганістані. Щоб запобігти засідкам із придорожніми бомбами, вони навчилися випереджати проблему і вистежувати людей, які виготовляли та розповсюджували бомби.
“Вони прагнули опинитися “лівіше” атаки за часовою шкалою зліва направо. Намагаючись перехопити російські бомби, ракети і безпілотники в моменти перед тим, як вони вдарять – почасти через брак найкращих американських і європейських ракет ППО – українці також ціляться “лівіше”, – наголошує Акс.
Експерт пояснює, що можливими такі попереджувальні удари України робить повна нездатність російської ППО адаптуватися до загрози з боку невеликих безпілотників.
“Дрон UkrSpecSystems PD-1, був помічений низько летячим над Саратовом безпосередньо перед або після вибуху Енгельса. PD-1 міг доставити невелике вибухове корисне навантаження в рамках удару. Або він міг вести спостереження в інтересах екіпажів ударних безпілотників. У будь-якому разі, він безперешкодно пролетів над однією з найважливіших баз російських ВПС”, – каже він.
Прогалини в російській та українській ППО – це нерозказана історія, що стоїть за бомбардуваннями Росією українських міст і рейдами безпілотників Сил оборони України\, вказує експерт.
Україна має всього шість ЗРК Patriot і дві батареї SAMP/T, і не може з їхньою допомогою захистити всі свої населені пункти. Тож у неї немає вибору, окрім як націлюватися на паливо і боєприпаси російських бомбардувальників, зазначає Акс, наголошуючи, що “нальоти на авіабази успішні лише настільки, наскільки безуспішною є власна російська ППО”.