Дайте капусті те що вона любить, щ06 головки були великі та міцні

Новини

Нерідко на городній ділянці висаджують капусту. Щоб зібрати гарний врожай, культуру слід захистити від шкідників та хвороб, а також, внести правильні добрива. Ґрунт повинен бути родючим, тому не допускайте перезволоження. Нестача поживних речовин призводить до поганого врожаю.

Полив, також, відіграє важливу роль, бо корені поглинають лише розчинені добрива. Капуста містить в собі велику кількість води. При нестачі вологи, качани сохнуть, тріскаються та з’являється гіркота. Однак, заливати культуру також не потрібно, інакше почнеться процес гниття. Полив здійснюється згідно погодних умов. Ґрунт повинен просохнути на 3-5 см.

Щоб перевірити чи потребує рослина додаткового поливу, візьміть жменю ґрунту поряд з рослиною та стисніть. Якщо грудка землі тримається цілою всього декілька секунд, це ідеальне середовище для капусти. Якщо він залишається щільним протягом тривалого часу, це свідчить про підвищену вологість. Якщо ґрунт взагалі не злипається, полийте рослини. Грядки з капустою повинні висохнути впродовж кількох днів

Полив здійснюється біля основи, не потрапляючи на листя. Найкраще робити це вранці.

Капуста добре реагує на різні добрива. Азот сприяє формуванню качанів.

Готуйте грядки під капусту восени. Внесіть гній або перепрілий компост, а також, приберіть камені та бур’яни. Капусту краще вирощувати в твердому, родючому та добре дренованому ґрунті. Перед посадкою, також, внесіть добрива. Обирайте добре збалансовані гранульовані препарати, якими слід посипати грядки.

Через 14 днів після посадки внесіть збалансоване добриво з показниками 10-10-10. Через 4 тижні внесіть по 0,5 склянки водорозчинного азотного добрива на кожні 3 м ряду. Не використовуйте гранульовані добрива в цей час, бо рослини можуть зазнати опіків.

На початковому етапі розвитку, капуста потребує азоту для нарощування листя. Можна використовувати компост та перепрілий гній.

Після початку формування качанів, мінеральні та азотні добрива не використовують. Краще провести обприскування рідкими добривами, згідно потреб культури.

Якщо капуста повільно росте, це вказує на дефіцит певних поживних речовин. При нестачі фосфору уповільнюється розвиток. Нестача міді може бути викликана надлишком азоту та холодною водою, що також негативно впливає на розвиток качанів. Якщо нижнє листя має світло-коричневий відтінок та в’яне, це вказує на нестачу калію. Дефіцит магнію викликає закручування та почервоніння старого листя. Якщо на молодих листочках обпечені верхні кінчики, рослина потребує кальцію. Це може бути викликано неправильним поливом, надлишком азоту, калію або магнію. Нестача сірки призводить до появи хлорозу на молодому листі, через що рослини стають менш стійкими до хвороб.

Дефіцит бору призводить до пожовтіння листя, а качани виходять маленькими та легкими. При нестачі марганцю листя вкривається жовто-зеленими плямами. Причиною може стати сухий ґрунт та надлишок вапна або органіки. Дрібне та опущене вниз листя вказує на дефіцит молібдену. Дефіцит заліза призводить до надто довгих черешків та дрібного листя.

Використовуйте рідкі добрива для обприскування, щоб виправити ситуацію та отримати гарний врожай капусти.

Rate article