На думку адвоката, невелика кількість ув’язнених виявить бажання воювати. За різними оцінками, якщо тисячу осіб мобілізують, “то це буде велика кількість”.
Верховна Рада сьогодні, 8 травня, ухвалила закон про мобілізацію засуджених осіб.
Чи багато охочих з в’язниць долучитися до лав Сил оборони, розповів адвокат Сергій Старенький, передає “Київ 24”.
“Заяв нібито і багато, але коли доходить справа до того, хто ж дійсно хоче із в’язнів піти воювати, виходить так, що їх, по-перше, не так багато, а по-друге, це зазвичай такі люди, які не дуже позитивно себе почувають у виправній колонії, хочуть знайти собі якісь шпарини, щоб покращити свій стан”, – зазначив юрист.
Адвокат розповів, що спочатку була пропозиція не відправляти в’язнів у загальний колектив військових, а зробити з них окремий підрозділ, на кшталт штрафбату.
“Коли перше обговорення пройшло, у багатьох чинних командирів запитували і вже почали говорити про те, що не треба їх в загальний колектив, от ми зробимо окремий підрозділ, умовно кажучи, типу штрафбату… і будемо їх використовувати. Але це методи російської армії. Мені здається, що українська армії трохи на інших принципах побудована і діє… І таких людей насправді не дуже багато, за різними оцінками, якщо тисячу осіб мобілізують таким чином, то це буде велика кількість, повірте мені”, – підсумував Сергій Старенький.
Раніше заступниця міністра юстиції Олена Висоцька повідомила, що мобілізація засуджених обов’язково передбачатиме запит військових: якщо вони не виявлять бажання поповнювати підрозділ такою особою, до суду не подаватимуть відповідне клопотання.