8 чеpвня. Яке cьогодні cвято, кому пoмолитися за вiйськових цього дня

Новини

Яке церковне свято відзначають 8 червня за новим і старим стилем, заборони дня, у кого іменини.

8 червня православні віряни за новим церковним календарем згадують великомученика Феодора Стратилата.

У народі день прозвали Федір Колодязник. Про традиції та прикмети 8 червня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем – у матеріалі.

8 червня 2024 року – яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем
2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар, і дати православних свят із фіксованою датою (неперехідні свята) змістилися на 13 днів раніше. Однак частина вірян продовжують дотримуватися колишнього календаря – збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

8 червня за новим календарним стилем (21 червня – за старим) – день пам’яті великомученика Феодора Стратилата.

Феодор жив у III-IV століттях у місті Євхаїт (Мала Азія). Сам він був воїном і сповідував християнську віру. Згідно з переказами, чоловік був дуже красивий і талановитий. Прославився він після того, як переміг величезного змія – той жив у прірві біля міста і пожирав людей і тварин.

За ці заслуги Феодор став воєначальником – стратилатом міста Гераклеї. Але воїн не тільки був на військовій службі, а й проповідував. Згодом майже всі жителі Гераклеї стали християнами.

Коли при владі був імператор Лікіній, то Феодор впав у немилість. За переказами, воєначальник пообіцяв імператору принести жертви богам і попросив зібрати в Гераклеї всі їхні золоті та срібні статуї. Після цього Феодор розбив усі статуї на шматки, а срібло і золото роздав жебракам. Стратилата було велено схопити – городяни встали на захист свого воєначальника проти солдатів імператора. Але Феодор добровільно віддав себе в руки мучителів і загинув.

Церковне свято 8 червня за старим стилем

8 червня за старим календарним стилем – день пам’яті апостолів від 70-ти Карпа і Алфея.

Про що говорять прикмети на 8 червня

Прикмети цього дня говорять про те, якою буде погода:

грім зранку – чекай дощу після обіду;
вночі випало багато роси – день буде погожий;
сонце сідає на заході сонця в хмарах – вночі може бути дощ;
гроза на Федора – дощі триватимуть довго.

У народному календарі 8 червня – свято Федір Колодязник. У цей час за старих часів було заведено рити колодязі, наші предки вірили, що вода в таких колодязях завжди буде чистою і зможе вберегти від пристріту.

Що не можна робити 8 червня

8 червня, як і в будь-який інший день, церква виступає проти сварок, лайки, наклепів, образ, жадібності, заздрощів, розпачу і зневіри. Не слід відмовляти в допомозі тим, хто просить.

Народні прикмети дня забороняють критикувати інших, пліткувати і розпускати чутки, байдикувати, а також не радять ухвалювати важливі рішення, які можуть вплинути на майбутнє.

Що можна робити 8 червня

Святого Феодора Стратилата вважають покровителем православних воїнів – у святого просять дати силу і витривалість, зцілити рани, позбавити від полону, допомоги в перемозі над ворогом. Цього дня можна помолитися і попросити захисту для всіх, хто воює за нашу країну і незалежність. (Молитви трохи нижче)

За народними повір’ями в цей день слід позбутися непотрібних речей – викинути або, якщо вони в хорошому стані, то віддати нужденним. Також прийнято просити вибачення і відпускати образи. Колодязна вода цього дня вважається цілющою – наші предки у Федоров день набирали воду із семи колодязів, пили її та вмивалися, щоб зміцнити тіло і душу.

8 червня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Василь, Єфрем, Костянтин, Павло, Федір. За старим стилем іменини в Олександра, Георгія (Єгора, Юрія), Олени, Івана, Карпа, Макара.

Найкращі молитви за воїнів України: як помолитися за здоров’я та захист ЗСУ

Сильна молитва за українських воїнів

Боже Великий, Боже Всесильний! Ми, грішні діти твої, в покорі сердець наших приходимо до Тебе і схиляємо голови наші. Отче! Прости провини наші і провини батьків, дідів і прадідів наших. Прийми нині, благаємо тебе, щиру молитву нашу і подяку нашу за безмежне милосердя Твоє до нас. Вислухай наші молитви і прийми благання сердець наших. Благослови нашу Батьківщину Україну, перемогу над ворогом, добру долю і щастя їй дай. Премилостивий Господи, всім, хто приходить до Тебе з благанням, подай милість Твою. Благаємо Тебе, Боже, за воїнів і захисників, за братів і сестер наших і за всіх тих, хто потребує твого милосердя і допомоги твоєї. З’єднай нас всіх в єдину велику Христову сім’ю, щоб всі люди України нашою єдністю і перемогами славили величне ім’я твоє завжди, і нині, і завжди, і на віки віків. Амінь.

Молитва за воїнів великомученику Георгію Побідоносцю

Святий, славний і всехвальний великомученик Георгію! Кланяємось тобі і молимо тебе – почуй наші прохання і передай їх Господу Богу, не залишай нас у біді та горі, не залиши без уваги наші благання. Принеси нашій батьківщині Україні перемогу над ворогом жорстоким, зміцни нашу віру та даруй хоробрість та мужність українському війську. Просимо тебе, Григорію Побідоносцю, зруйнувати сили ворогів наших, осоромити їх, скрушити зухвалість їхнього духу. Нехай вони побачать, що ми маємо Божественну допомогу. Умоли Бога і людей Творця позбавити нас мук і надати нашим воїнам сил звільнити українську землю від загарбників, бо ми боремося за добру справу – за захист своєї Батьківщини. Славимо Отця, Сина та Святого Духа. Амінь.

Молитва про благословення захисників України

Предвічний Творче, Господь миру і добра, своєю незбагненною силою стань сьогодні на захист твоїх вірних синів і дочок, які, ризикуючи власним життям, стали на захист свого народу.

Будь для кожного з них силою і міццю, вірною опорою в момент випробувань і світлим горизонтом в сутінках загроз. Увінчай їхні зусилля перемогою добра над злом, правди над брехнею, справедливості над образою. Підведи кожного, хто спіткнеться; поверни кожного, хто загубиться; повесели кожного, зраненого серцем; духовне воскресіння даруй всім полеглим за своїх братів і сестер. Зроби воїнів наших надійною опорою для українського народу – його щитом та його надією. А в грізному бою дай кожному з них сили і відваги не зійти з дороги, що веде до остаточної перемоги. Допоможи загиблим українським воїнам знайти дорогу до Царства Небесного та віднайти спокій їхнім душам.

Боже, нехай буде завтра, і нехай буде мирний світанок, а на його сторожі нехай вірно стоїть відважний захисник України – український воїн! Амінь.

Молитва Богородиці для жінок за чоловіка-військового
О Пречиста Діва, Мати Господа Всевишніх сил, неба і землі козацької Цариця! Прийми мою, Раби Божої (ім’я) молитву за чоловіка мого (мого), який став на захист своєї батьківщини України від жорстокого загарбника.

Захисти нас, негідних рабів Твоїх, і вознеси молитви наші до Бога і Сина Твого, щоб змилосердився до захисників наших і послав благодать Свою до тих, хто шанує Всечесне ім’я Твоє з вірою і любов’ю.

Будь милосердна до Раба Божого (ім’я) та захисти його своєю силою! Молюся до Тебе Пречиста і Непорочна Діва як до всемогутньої заступниці і провідниці спасіння нашого! Охороняй захисника України від небезпеки та усіляких погроз, наповни його душу відвагою, а в його ворогів всели страх і сором.

Збережи соборність землі нашої української, покрий нас святим Твоїм омофором від посягання злих нечистих сил і всякого супостату. Хай буде в країні нашій правда Господня, і так збережеться незалежність і непокірність українських земель. Амінь.

Джерело

Rate article