7 головних причин, чому скручується листя у помідорів, та як цього не допустити

Новини

Скручування листя на томатах — це розповсюджена проблема, з якою стикався кожен городник або дачник. Всі причини цього явища можна поділити на 2 групи: інфекційні та неінфекційні. Останні причини зустрічаються найчастіше, але усунути їх досить просто.

Пропонуємо дізнатися, чому скручується листя на помідорах та як з цим боротися.

Перша причина — нестача вологи.

Вирішення цієї проблеми — рясний та регулярний полив. Поливати помідори необхідно 1 раз на тиждень по 5-10 л. води під кожен кущ.

Друга причина — надлишок вологи.

Якщо томати ростуть у відкритому ґрунті, то причиною скручування листя можуть бути інтенсивні дощі. У цьому випадку, помідори потрібно просто накрити навісом, щоб зайва вода не потрапляла до коріння. Якщо томати вирощуються в тепличних умовах й є підозра щодо надлишкового поливу, то потрібно деякий час не поливати рослини.

Третя причина — висока температура.

Занадто висока температура повітря в теплиці може спричинити скручування листя на томатах. Ввечері температура падає й листя виправляються.

Щоб уникнути даної проблеми, в теплиці необхідно просто створити сприятливі умови, а у відкритому ґрунті — накрити грядки з томатами спеціальною сіткою, яка створює тінь.

Четверта причина — надлишок азоту.

Зрозуміти, що томати перегодували азотними добривами можна по зовнішньому вигляду: стебло стає товстим, а верхні листки скручуються. У такому разі, потрібно припинити підживлення азотними добривами й вже через 7 днів листки томатів розправляться.

П’ята причина — неправильне пасинкування.

Якщо неправильно провести пасинкування, то нижнє листя буде не те, щоб скручуватися, а вивертатися. Вирішити проблему можна, піджививши томати фосфорно-калійними добривами.

Шоста причина – шкідники.

При ураженні шкідниками, листя на томатах буде сохнути, скручуватись та покриватиметься жовтими плямами. Тому, щоб позбутися від «непроханих гостей», томати потрібно обробити інсектицидами.

Сьома причина — сортова особливість.

Існують певні сорти томатів, у яких листя схильне до скручування. У цьому випадку, нічого робити не потрібно.

Rate article