4 чеpвня. Яке цеpковне свято. Що cьогодні вважається великим гpіхом

Новини

Яке церковне свято відзначають 4 червня за новим і старим стилем, заборони дня, у кого іменини.

4 червня православні віряни за новим церковним календарем згадують святителя Митрофана, патріарха Константинопольського. У народі день прозвали Митрофан Гнойовик.

Про традиції та прикмети 4 червня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

4 червня 2024 року – яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем
2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар, і дати православних свят із фіксованою датою (неперехідні свята) змістилися на 13 днів раніше. Однак частина вірян продовжують дотримуватися колишнього календаря – збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

4 червня за новим календарним стилем (17 червня – за старим) – день пам’яті святителя Митрофана, патріарха Константинопольського.

Святитель Митрофан жив у IV столітті. Його батько, Дометій, був рідним братом римського імператора Проба. Він прийняв християнство, а коли почалися гоніння, то разом із синами переселився до Візантії. Там він став учнем єпископа Тита і прийняв священицький сан. Після того, як Тит помер, Дометія обрали єпископом, а 316 року на кафедру обрали й Митрофана.

Якось місто відвідав новий імператор Костянтин – йому сподобалася краса і розташування Візантії, також він перейнявся повагою до єпископа Митрофана. І незабаром імператор переніс столицю з Риму до Візантії. 325 року в місті Нікея зібрався Перший Вселенський Собор, де Костянтин Великий клопотав для Митрофана титул Патріарха. Митрофан став першим Патріархом Константинопольським, будучи вже старцем. Він прожив до 117 років, його мощі зберігаються в Константинополі (Стамбулі), у храмі святого Митрофана.

Церковне свято 4 червня за старим стилем

4 червня за старим календарним стилем згадують мученика Василіска.

Про що говорять прикмети на 4 червня

Прикмети дня говорять про погоду найближчим часом:

задуха стоїть на зорі – буде негода;
дощ пішов цього дня – буде йти ще два дні;
розцвіла матіола – літо видасться теплим.

У народному календарі 4 червня – свято Митрофан Гнойовик. Прозвали його так тому, що в цей час зазвичай удобрюють землю.

Що не можна робити 4 червня

Сьогодні, як і в будь-який інший день, церква виступає проти лайки, сварок і образ, жадібності, заздрості, наклепу, смутку, не можна відмовляти в допомозі тому, хто просить.

Народні прикмети не радять цього дня купатися у відкритих водоймах – сьогодні це небезпечно, а також плескати будь-кого по плечу – вважається, що так можна “наплескати” людині хворобу. Головна заборона дня – не можна байдикувати, наші предки вірили, що це сьогодні – тяжкий гріх.

Що можна робити 4 червня

У святого Митрофана просять позбавити від диявольських спокус, моляться за добрий урожай, достаток і сімейне благополуччя.

Сьогодні потрібно добре попрацювати і проявити себе – все зроблене окупиться втричі. Можна зробити прибирання в будинку, попрацювати на присадибній ділянці, наприклад, удобрити ґрунт, підживити рослини – отримаєте хороший урожай.

4 червня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександр, Валерій, Кирило, Леонтій, Марія, Марк, Микола, а за старим стилем – Володимир, Данило, Іван, Макар, Михайло, Павло, Софія, Любов.

Джерело

Rate article