27 червня: церковне свято сьогодні, допомагає чудотворна ікона “Благодатна”

Новини

Яке церковне свято відзначають 27 червня за новим і старим стилем, заборони дня, у кого іменини.

27 червня за новим церковним календарем православні віряни згадують преподобного Самсона. Також цього дня вшановують пам’ять Корецької ікони Божої Матері “Споручниця грішних”. У народі день прозвали Самсон Сіногній. Про традиції та прикмети 27 червня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

27 червня 2024 року – яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем

2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар, тому православні свята з фіксованою датою (ті, що не переходять) змістилися на 13 днів раніше. Водночас частина вірян продовжують дотримуватися колишнього календаря – збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

27 червня за новим календарним стилем (10 липня – за старим) – день пам’яті преподобного Самсона, странноприїмця.

Самсон жив у V-VI століттях у Римі. Він був із багатої і знатної християнської сім’ї, здобув гарну освіту, знав лікувальну справу і все життя безкоштовно лікував бідняків.

Після смерті батьків Самсон роздав спадок нужденним, а сам пішов у пустелю під Константинополем і оселився там. Згодом він переїхав у невеликий будиночок, де став приймати мандрівників, жебраків і хворих. За переказами, одного разу Самсон зцілив імператора Юстиніана, і зробив це всього лише одним дотиком руки. Імператор на знак подяки хотів обсипати золотом свого рятівника, але Самсон не захотів, а попросив Юстиніана побудувати дім для мандрівників і лікарню. Преподобний до глибокої старості приймав у ньому мандрівників і нужденних людей, допомагав їм і лікував.

***

27 червня вшановують Корецьку ікону Божої Матері “Споручниця грішних” – один із найвідоміших чудотворних образів. Це перехідне свято і відзначають його в четвер першого тижня після П’ятидесятниці.

Стародавня ікона Божої Матері “Споручниця грішних” Корецька відома на Русі з першої половини XVII століття. Образ зберігався в замку корецьких князів, називалася ікона “Благодатна”, а привезли її за різними версіями чи то з колишнього Константинополя, чи то з Риму. Існує переказ, за яким цій іконі молилася свята преподобна Марія Єгипетська в єрусалимському храмі.

Після смерті корецького князя Самуїла образ забрала ігуменя Серафима до православного Свято-Троїцького Корецького дівочого монастиря. Урочисто перенесли святиню 1622 року, у четвер після Святої П’ятидесятниці, – цього дня і було встановлено святкування на честь ікони. За деякими даними, образ певний час перебував у монастирі, потім його кілька разів перевозили, й ікона опинилася в католиків, які також шанували її як чудотворну, а потім знову повернули в православний монастир. Після пожежі у відновленій обителі ікону помістили в новій Успенській церкві, приблизно в цей час для образу виготовили срібний позолочений оклад з емалями.

Нині ікона “Споручниця грішних” перебуває в цьому ж монастирі, в місті Корці Рівненської області.

На образі зображено Богородицю з Ісусом на лівій руці та чотири сувої, на одному з яких слова: “Аз Споручниця грішних до мого Сина”. Слово “Споручниця” означає “Поручителька” – тобто Богородиця доручається перед Сином за людей і безперестанку молиться за всіх, хто звертається до Неї.

Церковне свято 27 червня застаримстилем

27 червня за старим календарним стилем – день пам’яті пророка Єлисея і святителя Мефодія, патріарха Константинопольського .

За прикметами дня судять, якою буде погода:

  • квіти зранку не розкриваються – чекай дощу;
  • дощ пішов – буде сиро до бабиного літа;
  • ясний день видався – ще 7 тижнів буде гарна погода;
  • бджіл багато літає – можлива посуха.

У народному календарі 27 червня – свято Самсон Сіногній. Прозвали його так тому, що зазвичай у цей час йшли часті дощі й скошене сіно загнивало до того, як його встигали прибрати.

27 червня, як і в інший день, церква не схвалює лайки і сварок, пліток, наклепів, виступає проти жадібності, заздрості, зневіри.

За народними прикметами цього дня не слід вирушати в далеку дорогу або переїжджати – можуть бути невдачі, відмовляти в допомозі, бо можна самому опинитися в злиднях, та не варто освідчуватися – можуть відмовити.

Про що помолитися і що можна робити 27 червня

До святого Самсона, оскільки він був лікарем, звертаються з молитвами про здоров’я та зцілення від хвороб. Перед іконою “Споручниця грішних” моляться з проханнями позбавити від інфекцій та епідемій, захистити від пристріту і порчі, зцілити від безсоння, а також просять про прощення гріхів.

За прикметами 27 червня наші предки викидали старі речі, а непотрібні віддавали тому, хто потребує. Вважається, що що більше віддаси сьогодні, то більше воздасться в майбутньому.

27 червня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Володимир, Георгій, Єгор, Іван (Іоанн), Іоанна, Самсон, Юрій.

Rate article