13 червня — Вознесіння Господнє. Головні традиції та заборони, яких слід дотримуватися

Новини

Вознесіння Господнє — одне з найважливіших церковних свят, яке вшановує подію, коли Ісус Христос після воскресіння перебував на землі зі своїми учнями протягом 40 днів, а потім вознісся на небеса.

Дата Вознесіння Господнього у 2024 році та історія свята

Вознесіння Господнє залежить від дати святкування Великодня. У 2024 році Великдень випадає на 5 травня. Тому Вознесіння Господнє у 2024 році припадає на 25 травня. Згідно з Євангелієм, після воскресіння Ісус Христос провів на землі серед своїх учнів ще 40 днів. По закінченні цього періоду він зібрав своїх апостолів на горі Елеон, де благословив їх і вознісся у плоті на небеса. Під час цього моменту всі присутні побачили янголів, які повідомили, що Господь повернеться до своїх учнів у майбутньому.

Традиції святкування

У християнстві Вознесіння Господнє вважається одним із дванадцяти головних свят. Вже напередодні свята у храмах починаються урочисті співи, а ввечері відбувається всенічне бдіння. Віряни обов’язково відвідують церкву та проводять цей день у молитвах. Свято завжди випадає на четвер, його відзначають без посту, тому дозволено споживати будь-які страви.

У давнину, за язичницьких часів, ця дата святкувалася слов’янами як перехід весни у літо. Вірили, що саме в цей період настає справжня спека. Під час святкування часто влаштовували хороводи, співали та проводили гучні гуляння.

Пізніше з’явилася цікава традиція пекти особливі пироги з начинкою із зеленої цибулі. Це частування називалося «драбинкою» через прикрашення у вигляді перекладин з тіста на вершині пирога. Пироги обов’язково освячувалися в церкві, а потім роздавалися рідним та близьким.

Правила та заборони на Вознесіння Господнє

У цей день православна церква забороняє вінчатися, сваритися, лихословити, лаятися, відмовляти у допомозі нужденним, відвідувати кладовища, згадувати померлих та плювати на землю. Робота дозволена, оскільки урочистість завжди припадає на четвер. Багато вірян також надають милостиню в цей день.

Молитва на Вознесіння Господнє

«Боже, сьогодні Твій Син на очах апостолів вознісся на небо. Здійсни, за обітницею, щоб ми мали змогу бути поряд з Ним на землі та вічно перебувати разом з Ним у небі. Амінь.»

Rate article