10 хвилин тому! Шокуючий лист: у Зеленського наважилися – відомо все, зрадників рознесли! Деталі!

Новини

Радник Зеленського Олег Устенко написав листа до банків JPMorgan Chase, HSBC, Citigroup і Crédit Agricole, з проханням припинити фінансування компаній, які торгують російською нафтою і продають акції нафтогазових груп, що підтримуються державою.

Про це пише FT. korupciya.com

Також, банки звинувачувалися в “затягуванні війни”, оскільки вони надають кредити компаніям, що поставляють російську нафту. Устенко також пригрозив, що вони не будуть допущені до участі у повоєнному відновленні України.

За його словами, Українські спецслужби збирають інформацію про подібну співпрацю з Росією, а після закінчення війни Мін’юст України збирається звертатися з цього приводу до Міжнародного кримінального суду.

У відповідь на лист Устенко в JPMorgan заявили, що беруть активну участь у застосуванні антиросійських санкцій. Citigroup та Credit Agricole повідомили про згортання діяльності в РФ, а в HSBC не стали коментувати ситуацію.

Варто зазначити, підрозділи HSBC та Crédit Agricole з управління активами володіють акціями Газпрому та Роснафти.

Згідно з листом, Citigroup надає кредити російському нафтогазовому гіганту Лукойл і Vitol, який торгує російською нафтою. HSBC та Citigroup ведуть переговори з потенційними покупцями своїх місцевих підприємств.

Нагадаємо, Єврокомісія у пʼятницю анонсувала сьомий пакет санкцій проти Росії за її вторгнення в Україну, серед запропонованих заходів – ембарго на золото та розширення заборони на експорт технологій до РФ.

Про це йдеться у заяві Європейської комісії.

“Сьогодні Європейська комісія схвалила спільну пропозицію щодо нового пакету заходів для підтримки та посилення ефективності шести масштабних і безпрецедентних пакетів санкцій ЄС проти Росії”, – заявили у ЄК.

Так, сьомий санкційний пакет буде спрямований на узгодження та розʼяснення заходів, передбачених попередніми пакетами, та на узгодження заходів серед усіх країн-партнерів, зокрема – G7.

Єврокомісія також пропонує продовжити дію санкцій до січня 2023 року, заявила президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн. Наприкінця січня відбудеться наступний перегляд термінів та заходів.

Крім того, новими санкціями пропонують заборонити імпорт російського золота, і при цьому посилити контроль над експортом товарів подвійного використання та передових технологій. У ЄК вважають, що це посилить узгодженість санкцій ЄС із санкціями партнерів по G7 та посилить вимоги до звітності, аби активізувати заморожування російських активів країнами Євросоюзу.

Санкції ЄС не торкнуться торгівлі сільськогосподарською продукцією між третіми країнами та Росією, наголосили в ЄС.

Раніше США також опублікували ліцензії, за якими з Росією дозволяється торгівля продуктами харчування, насінням, ліками тощо. Тоді у США наголосили, що не запроваджували санкцій щодо сільськогосподарських товарів, сільгоспобладнання та ліків, пов’язаних із Росією.

Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель додав, що новими санкціями блок продовжить атакувати оточення президента РФ Владіміра Путіна. “На додаток до цих заходів я також представлятиму Раді [ЄС] пропозиції щодо включення в список інших фізичних та юридичних осіб із заморожуванням їхніх активів і обмеженням можливості подорожувати”, – розповів Боррель.

Після представлення пакету Єврокомісією він обговорюватиметься державами-членами в Раді ЄС.

Очікується, що новий пакет санкцій, що буде затверджений державами-членами до середини наступного тижня.

Rate article