Звільнення Харківської області: журнал Time дізнався, хто переміг у суперечці Зеленського та Залужного

Новини

Одна з перших суперечок між ними розгорілася влітку 2022 через контрнаступ ЗСУ в Харківській області, яка стала шоком для росіян – Зеленський був за, Залужний проти.

Коли в лютому 2022 року розпочалося вторгнення Росії, президент Зеленський надав своїм генералам свободу керувати на полі бою, тоді як сам зосередився на завданнях військової дипломатії – забезпеченні величезних обсягів військової та фінансової допомоги з-за кордону. Але згодом президент та його помічники виробили власне стратегічне бачення оборони України, і воно не завжди співпадало з думкою генерала Залужного.

Одна зі суперечок між ними розгорілася восени 2022 року через контрнаступ у Харківській області, яка стала шоком для росіян. Залужний був проти операції та хотів ударити на півдні у Херсонській області. Зеленський, побачивши розвіддані, підтримав операцію, яка увійшла до історії військових перемог України. Про це пише американський журналіст Саймон Шустер у статті для журналу Time.

Правобережну частину Херсонської області та сам Херсон звільнили пізніше – восени того ж року, у листопаді.

“Тим літом розігралася суперечка про те, де завдати набагато амбітнішого контрудару. У координації зі своїми американськими та європейськими союзниками генерал Залужний провів серію віртуальних військових ігор, щоб проаналізувати різні напрями атаки, і зупинився на амбітному плані просування на південь, у бік Криму. з метою прорвати основні лінії оборони Росії. Цей план вимагатиме ретельного планування, а також величезних запасів озброєння та живої сили. Але канцелярія президента хотіла швидшого підходу, який міг би швидко продемонструвати здатність України повернути собі територію”, – зазначу на матеріалі.

Супутникові знімки та інші розвіддані показали, що російські лінії були найслабшими не на півдні, шляхом до Криму, а на північному сході, навколо міста Харкова.

Зеленський закликав свого верховного головнокомандувача розпочати наступ на Харківському напрямку. Залужний відмовився, заявивши, що це означатиме дороге відволікання від вкрай важливого наступу на південь. На початку осені Зеленський знову вирішив усунути генерала та наказав продовжити Харківський наступ під командуванням другого за рангом офіцера України генерал-полковника Олександра Сирського.

“Операція не розчарувала. У вересні 2022 року українцям вдалося відвоювати Харківську область у росіян, які були змушені тисячами тікати від військ, які наступали під командуванням генерала Сирського. Потім Зеленський поїхав, щоб зустрітися із Сирським на полі бою і підняти прапор над звільненим містом Ізюм”, – пише журналіст.

Rate article