Земан заявив, що напад на Україну знищить РФ: росіяни поводяться як божевільні

Uncategorized

Війна проти України знищить Росію економічно та політично. Росіяни поводяться як божевільні, а божевільних треба ізолювати.

Про це в інтерв’ю телеканалу Prima News заявив президент Чехії Мілош Земан, раніше відомий своїм позитивним ставленням до Москви. За його словами, президент країни-агресора РФ Володимир Путін мав ілюзію всемогутності його країни.

Земан також вибачився за свої заяви, які він зробив ще до повномасштабного російського вторгнення. Тоді він сказав, що росіяни “не збожеволіли”, що це буде тільки “дзвін зброї” і що він не підтримає відправлення військ Чехії на східний фланг НАТО.

“Я передумав, тому що я не ідіот. Я змінив їх (судження. – Ред.), виходячи з реальної ситуації”, – відповів він.

Земан додав, що Путін перебував в ілюзії всемогутності своєї армії.

“Немає гіршого кроку в інтересах російського народу, ніж напад на Україну, і стався він тому, що політики іноді діють ірраціонально. Я навіть сказав би, що вони поводяться як божевільні й що божевільних треба ізолювати”.

Президент Чехії також зізнався, що росіяни здивували його своєю непередбачуваністю – вони виявилися “агресивнішими і менш європейцями”, ніж він думав.

“Путін скоїв злочин проти світу. Я не хочу вступати в термінологічні суперечки про те, є в Україні геноцид чи ні. У будь-якому разі вбивають мирних жителів, а це як мінімум дуже близько до геноциду”, – наголосив Земан.

На його думку, Москва вчинила б безглуздо, якби перестала постачати газ чи нафту в усю Європу, оскільки це найважливіша частина їхньої експортної виручки.

“Але не виключено, що вони зроблять це саме тому, що політики іноді бувають ірраціональними”, – сказав Земан.

Він також запевнив, що “якщо війна в Україні продовжиться, підтримка чеським народом українських біженців не охолоне”.

Джерело

Оцените статью
Добавить комментарий