“Запобігти полюванню на людей”: У Раду внесли ще один законопроєкт щодо мобілізації в Україні – що пропонують

Новини

До Верховної Ради планують внести ще один альтернативний законопроєкт щодо посилення мобілізації, аби запобігти “полюванню на людей” на вулицях країни. Про це розповів у Facebook ініціатор документу, народний депутат від фракції “Слуга народу” Георгій Мазурашу, передають Патріоти України.

За словами нардепа, законопроєкт, запропонований Кабінетом міністрів, передбачає “посилення рабовласництва” в Україні.”Урядова ініціатива лише атакує базові права та свободи громадян”, – наголосив він. Мазурашу каже і про те, що представники ТЦК мають припинити “полювання на цивільних” в тилу та відмовитися від показових рейдів.

“Зафіксувати, що призивають лише реально готових фізично і морально (за письмової згоди), а інші ніж будуть поповнювати ряди “відказників”, СЗЧесників (військових, які самовільно залишили військову частину – ред.), нехай працюють на економіку – в тилу, або навіть за кордоном, якщо тут немає роботи з оплатою, яка дозволяє мінімум забезпечувати себе і сімʼю”, – продовжив Мазурашу у своєму дописі.

На момент публікації матеріалу на сайті Верховної Ради не оприлюднено пояснювальну записку та порівняльну таблицю до законопроєкту №10449-1, який вніс до парламенту Георгій Мазурашу.

Законопроєкт про мобілізацію – деталі

До Ради нардепи внесли новий законопроєкт, у якому пропонують кримінально карати усіх чоловіків, які незаконно виїхали за кордон під час війни. А що цікаво – один з ініціаторів і сам раніше підозрювався в отриманні хабара.

Ветеран війни та колишній командир роти батальйону “Айдар” Євген Дикий вважає, що оновлений закон про мобілізацію в Україні мав би розв’язати дві основні проблеми – установлення строку служби та відповідальність для ухилянтів. Законопроєкт про мобілізацію має бути справедливий, вважає секретар РНБО України Олексій Данілов.

Джерело

Rate article