Як ро3вести попіл для підживлення: прості та ефективні рецепти.

Uncategorized

Попіл відноситься до доступного та популярного добрива. Його використовують практично для всім рослин на ділянці.

Користь попелу для рослин
Фахівці стверджують, що у цьому добриві міститься багато корисних компонентів. Склад добрива залежатиме від того, що спалювали.

До єдиної вади цього добрива відносять відсутність азоту. Щоб усунути цей недолік, необхідно додатково використовувати азотні добрива.

Однак треба враховувати, що це добриво не підходить для рослин, які звикли жити у кислому середовищі. До цих рослин відносять азалії, хвойні та магонії. Існує кілька популярних способів приготування підживлення із золи. При виборі певного методу необхідно відштовхуватися від особистих переваг.

Кращий настій для позакореневого підживлення
Для приготування цього настою потрібні такі інгредієнти:

300 г попелу;
10 літрів теплої води;
50 г мила.
Спочатку попіл просіюють, а потім кип’ятять протягом 30 хвилин. Завдяки цьому із попелу виділятимуться корисні компоненти. Після приготування розчину потрібно процідити підживлення та розбавити його 10 літрами води. Щоб забезпечити гарне прилипання, потрібно додати до складу мильну стружку. Цей відвар є ефективним для помідорів, огірків та гарбузових культур.

Настій з попелу для підживлення
Це підживлення дозволяється використовувати протягом усього вегетаційного періоду. Попіл є корисним для помідорів. Він сприяє активному зростанню зав’язей та прискорює процес дозрівання помідорів. Існує кілька популярних рецептів приготування настою. До найкращих способів, які довели свою ефективність відносять:

На 10 літрів води потрібно додати 10 ч. ложок попелу. Потім розчин має настоятися 7 днів. Готовою сумішшю необхідно поливати рослини протягом усього сезону.
Для приготування універсального рідкого підживлення потрібно розвести 1 склянку попелу в 10 літрах води. Розчин можна використати весь сезон.
Настій також можна використовувати для боротьби з борошнистою росою. Щоб приготувати цей розчин, потрібно змішати попіл, мило і тютюн. Після цього всі компоненти змішують із водою та поливають готовим настоєм рослини.
Це найпопулярніші рецепти приготування розчину. Усі засоби є перевіреними та довели свою ефективність.

Посипання попелем
На дачній ділянці також можна використовувати сухий попіл. Спочатку попелем посипають ґрунт, а потім поливають ділянку. Витрата становить лише 1 склянка попелу на квадратний метр. Це добриво корисне для наступних рослин:

моркви;
редьки;
буряків.
У попелі відсутній хлор, що корисно багатьом ягідних культур. У деяких випадках можна використовувати попіл для боротьби зі шкідниками. Для цього необхідно подрібнити попіл та зволожити листя рослин. Потім їх припудрюють попелевим порошком. Цей захисний засіб дозволяється застосовувати для картоплі, редиски або суниці.

Щоб створити перешкоду для слимаків та равликів необхідно посипати попіл навколо рослин. Він добре зберігається тривалий період. Попіл не втрачає своїх властивостей, тому можна використовувати добриво навіть наступної весни

Rate article