Я живу у старенькому будинку, який залишився мені ще від свекрухи, тому допомогти доньці нічим не можу. Інша справа – моя сваха, вона дуже заможна жінка, впустила дітей жити в свою квартиру, але вони мають платити їй за це.

Життєві історії

Виявляється, сваха бере з наших дітей плату за квартиру! Я навіть не в курсі була про це, дізналася зовсім випадково! І це при тому, що вони, зрозуміло, платять за комунальні послуги – газ, світло, воду. Крім цього, сваха бере ще у них орендну плату.

Наші діти недавно лише закінчили університет, у них зарплата у кожного не набагато більше вартості оренди… Ось я б так ніколи не зробила. З свого рідного сина останні гроші б не здирала!

Сина у мене немає, зате є дочка, двадцятитрирічна Ярина, яка нещодавно вийшла заміж за свого ровесника і колишнього однокурсника. Після весілля молодята оселилися в квартирі, що належить свекрусі. Я щиро раділа за те, що молодим «є, де жити». Не потрібно знімати чужі похмурі загаджені квартири, переживати, що завтра господарі виставить на вулицю, не потрібно думати про кредит. А тепер ось, виявляється, все зовсім не так, як уявлялося.

Чесно кажучи, мені і не дивно, свою сваху я з самого початку не розумію і недолюблюю. Обмежена людина – нікуди не ходить, ні з ким не спілкується, нічим не цікавиться… А вона ж ще зовсім молода жінка!

Живуть свати дуже скромно, але це не від того, що вони не мають грошей – просто вони їх економлять. Сваха виглядає старшою за свої роки, але це її, здається, анітрохи не засмучує. Сивіюче волосся просто стрижене коротко, манікюрів не робить, покупку косметики і парфумів взагалі вважає примхою. Одягається просто, одяг носить роками, взуття ремонтує, м’яса вони з чоловіком не їдять, в відпустки не їздять.

Насправді вона просто схиблена на грошах. Накопичує і збирає! Накопичені гроші сваха вкладає в нерухомість. Цю квартиру, де зараз живе її син з моєю донькою, вони з чоловіком купили без всяких кредитів. «Ось ще, буду я годувати банки!» – заявила сваха.

Років п’ять до одруження сина квартира здавалася, і весь дохід від оренди теж йшов на рахунку під відсотки. Сваха не приховує, що хоче купити ще одну квартирку, «на старість», щоб здавати вже дві, це набагато надійніше. І планомірно йде до цієї мети вже кілька років.

Я ще здивувалася, як це вона наших дітей пустила пожити! А тут он що, виявляється! Без доходу вона не залишилася… Тепер я розумію, чому у дітей останнім часом все частіше почалися непорозуміння! Всі проблеми від безгрошів’я…

З урахуванням орендних платежів і квартплати, на життя у дітей залишається зовсім небагато. Є на що купити їжі і так-сяк одягнутися, але ось на розваги, поїздки, наряди, фітнес та інше, звичайно, не вистачає. В останній тиждень місяця діти, як правило, сидять уже буквально на хлібі і воді.

Само собою зрозуміло, позитиву в відносини це не додає. Дочка каже, що через кілька років планувала піти в декрет, але тепер уже не знає, як бути – її чоловік один сім’ю не потягне. Навряд чи через два роки його зарплата буде значно більшою. Мене відверто пригнічує таке ставлення свахи до молодій сім’ї. От якби в мене була зайва квартира! Хіба б я стала скупитися для рідної дочки? І тим більше брати з молодих гроші! Та ні за що! Віддала б, і нехай живуть!

Проблема тільки в тому, що зайвої квартири у мене немає. Сама я все життя живу в невеликому будинку в селі, який залишився мені від свекрухи. Свекрів, як і мого чоловіка, вже давно не стало, то ж зараз я живу одна. Донька ще досі у мене прописана, але навряд чи вона захоче повертатися жити в село.

І як мені допомогти дітям, я не знаю. Як на мене, сваха веде себе просто неприйнятно.

Оцените статью
Добавить комментарий