Вторгнення Білорусі в Україну: в МВС назвали ключову ознаку

Новини

Імовірність вторгнення регулярної армії Білорусі в Україну є вкрай низькою. Головним маркером підготовки до такого вторгнення буде накопичення на території цієї країни російських батальйонних тактичних груп.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко усвідомлює, що може заплатити за вторгнення кріслом, тому відтерміновуватиме цей момент якомога довше. Таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL висловив радник міністра внутрішніх справ України Віктор Андрусів.

“Я оцінюю таку ймовірність як вкрай низьку. Я даю цьому менше ніж 10% шансів. Є тільки один важливий фактор, який буде вказувати на те, що вони готуються вторгнутись, – це поява в Білорусі російських батальйонних тактичних груп”, – сказав він.

На думку Андрусіва, “без росіян білоруси не будуть входити на територію України”. “Допоки ці групи не почнуть концентруватись на кордоні з Україною, я не бачу жодних загроз із боку Білорусі”, – заявив він.

Говорячи про готовність до такого кроку Лукашенка, експерт спрогнозував, що той не зацікавлений у такому розвитку подій, зважаючи на ситуацію всередині країни.

“Він прекрасно знає, що перші загиблі білоруси зірвуть країну. Оскільки він є нелегітимним президентом, то з високою імовірністю він дуже швидко втратить владу. Зрештою, він цього не зробив, коли був значно сприятливіший момент – коли російські війська стояли під Києвом”, – зауважив Андрусів.

OBOZREVATEL

Оцените статью
Добавить комментарий