“Вони домовилися”, – TIME розповів, як Зеленський помирився із Залужним

Новини

Офіцер, близький до Залужного, сказав TIME, що наразі генерал планує “відійти убік” і дозволити новим командирам взяти на себе керівництво.

Минулого тижня конфлікт між найвпливовішими людьми України Володимиром Зеленським та Валерієм Залужним закінчився не ворожнечею, а рукостисканням. Упродовж року представники української еліти зважували свою лояльність до одного з двох таборів, стаючи або на бік президента Зеленського, або на його вищого військового командира генерала Залужного.

Проте все закінчилося елегантно та з повагою. Про це пише американський журнал TIME.

“Зіткнення між ними, як правило, відбувалися за лаштунками, зазвичай у кабінеті президента, і викликали побоювання, що у керівництві країни намітився стійкий розкол, який може поставити під загрозу її шанси у протистоянні Росії”, – зазначено у матеріалі.

Але у четвер, коли Зеленський нарешті звільнив генерала, Залужний не дав негайної відповіді. Наступного дня на президентському сайті з’явилися знімки, на яких видно, як вони обіймаються та посміхаються, коли Зеленський вручає генералу Залужному найвищу військову нагороду країни – Героя України.

“Вони домовилися не виявляти ознак конфлікту… Це могло призвести до нестабільності, і ми всі розуміємо, що неспокійна ситуація в країні зараз послужить лише інтересам ворога”, – сказав TIME після церемонії офіцер, близький до Залужного.

Їхня суперечка могла закінчитися набагато менш дружелюбно, зазначають журналісти.

 

Поранені солдати обідають у шпиталі в Україні у середу, 20 грудня 2023 року. На задньому плані висить портрет генерала Залужного

Залужний дуже популярний в Україні, йому приписують порятунок країни у перші тижні російського наступу. Деякі з його помічників закликали генерала подумати, щоб кинути виклик Зеленському у боротьбі за пост президента. Водночас, деякі друзі та союзники президента попереджали, що звільнення генерала може відштовхнути від нього більшу частину офіцерського корпусу, який може стати на захист свого командира. Таким чином, розкол був найбільшою внутрішньою загрозою для військового керівництва Зеленського. Тепер, схоже, він усунув її.

Упродовж кількох днів після звільнення генерал Залужний не повідомляв про свої плани. Він відхилив запрошення увійти до складу Ради національної безпеки та оборони України, яка у київських владних колах розглядається як будинок для людей похилого віку для військових та розвідників.

Офіцер, близький до Залужного, сказав, що зараз генерал планує “відійти вбік” і дозволити новим командирам взяти на себе керівництво.

 

Зеленський тисне руку Головнокомандувачу Збройних Сил України Залужному під час офіційного святкування Дня Незалежності України 24 серпня 2023 року в Києві

Генерал Валерій Залужний, Головнокомандувач ЗСУ, став для українців уособленням стійкості та опору російській агресії. Його холоднокровність, професіоналізм та рішучість надихають людей на боротьбу за свою свободу.

Залужний отримав прізвисько Залізний генерал за свою незламну волю і безкомпромісну позицію щодо Росії. Він неодноразово заявляв, що Україна не здасться і битиметься до кінця.

Залужний – представник нового покоління українських військових, які пройшли війну на Донбасі та добре знають свого ворога. Він не боїться приймати сміливі рішення та йти на ризик.

Залужний має величезну підтримку серед українського народу. Його ім’я стало синонімом героїзму та патріотизму.

У соціальних мережах створено численні групи підтримки Залужного.

Символічна фігура Залужного відіграє важливу роль у мобілізації українського суспільства на боротьбу з російською агресією.

Rate article