Відставка Залужного: Офіс Зеленського проінформував США про плани звільнити Головкому ЗСУ – ЗМІ

Новини

У Білому домі занепокоїлися через можливу зміну Головнокомандувача, але заявили, що зміна військового керівництва України – внутрішня справа суверенної держави.

Можлива відставка Головкому ЗСУ Валерія Залужного продовжує розбурхувати союзників України.

Про те, що Зеленський хоче його звільнити, а також, що Офіс президента України повідомив про це Білий дім, синхронно написали Reuters і Washington Post з посиланням на свої обізнані та, як завжди, анонімні джерела.

За їхньою інформацією, у Вашингтоні дипломатично відповіли, що кадрові питання армії суверенної держави – це прерогатива президента, тим більше якщо країна перебуває в стадії гарячої війни. Поки що адміністрація Байдена не робила офіційних заяв із приводу Залужного.

Але, за інформацією західних ЗМІ, конфлікт між президентом України, його Офісом та Головкомом ЗСУ розгорявся вже кілька місяців, а відставка Валерія Залужного – питання найближчого часу.

Нагадаємо, що на вчорашньому засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача не було ухвалено рішення про звільнення Головкому ЗСУ Валерія Залужного, незважаючи на те, що деякі оглядачі прогнозували такий сценарій.

Також ми писали, що Зеленський, всупереч думці Залужного, наполягав на утриманні Бахмута і не хоче здавати Авдіївку, хоча, на думку Головкому, з військової точки зору це безглуздо. Також у президента та Залужного різні погляди на мобілізацію.

Rate article