Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура виступили із закликом до Верховної Ради якнайшвидше ухвалити президентський законопроєкт №13533, поданий як невідкладний.
У спільній заяві антикорупційних органів зазначається:
“Законопроект №13533, поданий президентом України як невідкладний, відновлює усі процесуальні повноваження та гарантії незалежності НАБУ і САП“.
Також у повідомленні йдеться, що НАБУ і САП брали участь у підготовці тексту законопроекту.
“НАБУ і САП взяли участь у підготовці тексту та закликають Верховну Раду якнайшвидше ухвалити ініціативу президента за основу і в цілому”, – заявили в установах.
У НАБУ наголосили, що ухвалення цього документа дозволить запобігти загрозам для кримінальних проваджень, які розслідують НАБУ і САП.
Новий законопроект
Сьогодні президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект №13533, який скасовує урізання повноважень антикорупційних органів. А також містить низку нововведень.
Детально про це – читайте у матеріалі РБК-Україна.
Що Зеленський казав про законопроект
Вчора Зеленський заявив, що запропонує Раді законопроект, який “забезпечить силу системі правопорядку.”
“Не буде жодного російського впливу чи втручання в діяльність органів правопорядку, і – дуже важливо всі норми для незалежності антикорупційних інституцій будуть”, – сказав президент.
Пізніше нардеп Ярослав Железняк заявив, що Верховна Рада терміново збереться наступного тижня, щоб розглянути законопроект про незалежність НАБУ і САП.
За інформацією джерел РБК-Україна в парламенті, поки визначеності з датою розгляду цього проекту немає.
Законопроект про НАБУ і САП
Минулого понеділка Служба безпеки України здійснила перевірку у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі на предмет дотримання законодавства щодо державної таємниці. У той самий час під аналогічним приводом – “нейтралізація російського впливу” – були проведені обшуки в детективів НАБУ.
А вже наступного дня Верховна Рада проголосувала за законопроект №12414, який передбачає обмеження повноважень НАБУ та САП.
Зокрема відповідно до документа:
- генпрокурор отримає повноваження закривати провадження на підставі клопотання сторони захисту;
- генпрокурор зможе особисто підписувати повідомлення про підозру високопоставленим чиновникам;
- керівник САП втрачає право входити до складу групи прокурорів – це вирішуватиме тільки генпрокурор.