“Відновити постачання дуже складно”: експерт розповів, які міста України можуть надовго залишитися без світла

Новини

В Україні в деяких містах можуть застосовуватися більш тривалі відключення електроенергії через обстріли країною-агресоркою Росією. Під великою загрозою прифронтові міста країни. Важка ситуація з електропостачанням наразі спостерігається в деокупованій частині Херсонської, Харківської областей, а також містах Донеччини.

Про це розповів у ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики. Експерт додав, що українцям треба бути готовими, що світло, радше, можуть включати на певний час, а не вимикати в тому разі, якщо масштабні атаки по енергоінфраструктурі будуть повторюватись. “У такому випадку, на жаль, деякий час ми будемо жити в режимі, коли світло вмикають на 4-5 годин на добу”, – сказав він.

Прифронтові міста під найбільшою загрозою, зазначив Харченко. Наразі там катастрофічна ситуація.

“Там можуть бути місця, де відновити постачання дуже складно. І те, що, скажімо, зараз у Херсонській області відбувається – це просто катастрофічна ситуація. Також Харківська область, Краматорськ, Бахмут. Там зараз практично знищена мережа, там світла може не бути і три дні, і п’ять, на жаль. І з цим нічого не можна зробити, навіть не можна поїхати відновлювати, бо постійні обстріли”, – підкреслив директор Центру досліджень енергетики.

Про ситуацію з електропостачанням у прифронтових містах України – пишіть на пошту obozrevatelfeedback@gmail.com.

Нагадаємо, в Україні 21 листопада не планували аварійних відключень, від самого ранку відключати струм почали за графіком. Однак після 11:00 у Києві, Київській, Миколаївській, Одеській та Дніпропетровській областях запровадили екстрені відключення світла без графіка. До 15:00 ситуацію на Київщині вдалося стабілізувати.
Як ідеться у заявах “Укренерго” та ДТЕК, розміщених на офіційних сайтах відомств, екстрені відключення 21 листопада не планувалися. Але в “Укренерго” одразу попереджали, що у разі потреби можуть будь-якої миті відновити аварійні відключення.

 OBOZREVATEL

Оцените статью
Добавить комментарий