В Узбекистані спалахнули масові протести через поправки до Конституції, влада стягнула силовиків. Фото і відео

Новини

У п’ятницю, 1 червня, в Узбекистані спалахнули масові протести. Мешканці республіки Каракалпакстан виступають проти змін у Конституції.

Тисячі людей зібралися у столиці Каракалпакстану Нукусі. Серед протестувальників переважно чоловіки різних вікових груп, передає “Радіо Азаттик.

Жителі Каракалпакстану протестують проти змін у головному законі держави, згідно з яким республіці буде заборонено виходити зі складу Узбекистану. Влада хоче скасувати суверенний статус Каракалпакстану.

Крім Нукуса, протести незабаром почалися в Муйнаку і Чимбаї. На місця скупчення людей виїхали групи силовиків, які почали масово затримувати протестувальників. Під “приціл” правоохоронців потрапили також журналісти та блогери, які висвітлюють протести.

Зазначимо, зараз у Конституції Узбекистану є розділ 17, який повністю присвячений Каракалпакстану. Згідно із законом, ця республіка є суверенною та її народ має право на відокремлення від Узбекистану на основі загального референдуму. Однак у новій редакції Конституції цих пунктів уже немає.

OBOZREVATEL

Оцените статью
Добавить комментарий