В Україні ростуть ціни на м’ясо: економіст назвав головні причини

Новини

Олег Пендзин зазначив, що є і стримувальний фактор – купівельна спроможність українців.

Експерт назвав причини росту цін на м'ясо в Україні / фото ua.depositphotos.com
Експерт назвав причини росту цін на м’ясо в Україні / фото ua.depositphotos.com

Українцям варто очікувати подорожчання м’яса. Для цього є кілька об’єктивних причин, які впливають на ринок.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі “Суспільного радіо” зазначив, що одна з головних причин подорожчання м’яса – підвищення цін на корми, зокрема зернові. При цьому він вказав, що 70% вартості курятини – це комбікорм. Крім того, експерт зазначив, що в Україні зменшується виробництво м’яса.

“Потрібно розуміти, що свинини завжди досить багато вироблялися в домогосподарствах населення. Зараз об’єктивно через зменшення кількості робочих рук по селах кількість виробництва свинини зменшується. Тобто теоретично на ринку мала б зменшуватися пропозиція і як наслідок зростати ціна”, – пояснив Пендзин.

Водночас він вказав, що все ж таки ціна на м’ясо зросла “дуже незначно” порівняно з минулим роком. Також економіст нагадав, що багато чого ще залежить і від купівельної спроможності населення, яка стримує ріст цін і змушує українців переглядати продуктовий кошик на користь дешевших варіантів.

Крім цього, він розповів, що дешевий сегмент продуктів “досить серйозно зростає” через сезонні чинники, пов’язані з падінням врожайності цього року через важкі погодні умови.

“Коли ми дивимося з вами на овочі, на хліб, на макаронні вироби, на крупи, насамперед на овочі. Вони, безперечно, сьогодні демонструють надзвичайно велике зростання, до 50% взагалі. Уся група овочів, а, наприклад, картопля вже у 2-2,5 раза вища, ніж була минулого року. Буряк, морква, капуста набагато дорожчі, ніж були минулого року”, – підсумував Пендзин.

Ціни на продукти в Україні – останні новини

В Україні почали знижуватися ціни на капусту. Продукція дешевшає через надлишок, зокрема, овоча середньопізніх сортів, які не придатна для тривалого зберігання.

Водночас стрімко дорожчають тепличні огірки. Ціни рвонули вгору через дефіцит овоча, але попит водночас залишається стабільним, що дає змогу й надалі підвищувати ціни.

Rate article