Українцям у магазинах підсовують фальсифікати масла: 3 способи, як перевірити

Різне

Українцям у магазинах часто продають небезпечні фальсифікати масла. Є кілька способів, як розпізнати таку продукцію. Насамперед слід звертати увагу на маркування товару, але якість також можна перевірити й вдома.

Про це у коментарі OBOZREVATEL розповів професор кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів НУБіП Олександр Савченко. За його словами, фальсифікат можна відрізнити від натуральної продукції, пожувавши його. Присмак у такого масла терпкий.

“Досвідчений дегустатор спробує цей продукт і скаже, що там є рослинний жир. Якщо, скажімо, з’їсти шматочок такого масла або просто по всьому роту розмазати, то воно (масло) начебто спочатку як нормальне – і за консистенцією, і за кольором та за смаком. Визначити дуже важко. Але ось після того, як з’їв цей шматок, то потім виникає терпкий присмак, такі відчуття в піднебінні, у ротовій порожнині“, – каже професор.

Ще один метод, який допоможе дізнатися, чи не придбали ви фальсифікат – підігріти масло на сковорідці. Так, якщо вершкове масло натуральне, воно дає піну за рахунок молочного білка, який є в цьому продукті.

При цьому якщо це рослинний жир, то масло розтікатиметься без будь-якого піноутворення.

Третій метод – зробити аналіз купленого масла, проте цей спосіб не з дешевих. Але він точно покаже, що у продукті.

Аналіз визначає масову частку рослинних жирів у маслі. Вартість його сягає 1500-2000 грн.

Rate article