Так вважає американський історик та політолог, фахівець з України, Росії та Радянського Союзу Олександр Мотиль, повідомляє 24 Канал з посиланням на The Hill. На його думку, американці не знають базових фактів про Україну та Росію.
Чи буде Україні краще без Трампа
Олександр Мотиль вважає, що готовність американського президента прогинатися під російського диктатора Владіміра Путіна і небажання розглядати законно обраного президента України Володимира Зеленський як щось більше, ніж пішака, вже достатньо задокументовані.
За його словами, якщо у людей все ще є сумніви, їм слід прочитати підлабузницькі висловлювання спеціального посланника Трампа Стіва Віткоффа про російського звинуваченого військового злочинця в його недавньому інтерв’ю скандальному журналісту Такеру Карлсону.
Він пише що, на жаль, таке зарозуміле невігластво просочилося навіть до академічних кіл в США. Історик вказав на нещодавню статтю професора Техаського університету, який не має жодного досвіду в українських чи російських справах, процитувавши початок його твердження.
“Я рідко погоджуюся з президентом Трампом, але його останні суперечливі заяви про Україну здебільшого правдиві. Вони здаються абсурдними лише тому, що західну аудиторію понад десять років годували дезінформацією про Україну”, – цитує Мотиль професора.
На думку цього професора, як пише історик, Трамп, який ймовірно, ніколи не відкривав книгу про Україну чи Росію, має рацію, а двоє з найвидатніших практиків історичного ремесла – Тімоті Снайдер з Університету Торонто та Сергій Плохій з Гарвардського університету – є розповсюджувачами дезінформації.
Результатом вищеперерахованих факторів стала остання версія Вашингтона щодо угоди з видобутку корисних копалин, яку навіть один з критиків України вважав за потрібне назвати “нав’язаним кріпосним рабством”. Примітно, що Білий дім не запропонував Росії такої відверто колоніальної угоди,
– вважає Олександр Мотиль.
Він посилається на українського аналітика Олександра Коваленко, який зазначив, що треба замислитися над тим, чи не було б їй краще без США. Трамп, ймовірно, припинить всю допомогу, але Коваленко впевнений, що ВПК України та Європа можуть заповнити цю прогалину.
“Це не означає, що Україні буде легко без США – зовсім навпаки. Але це також не буде “кінцем світу”. У 2022, 2023 і 2024 роках я б ніколи не сказав, що Україна може протистояти Росії без США, але зараз я вважаю, що наша країна повинна твердо і рішуче відстоювати свої позиції, незалежно від того, як буде реагувати непередбачуваний і образливий Трамп”, – цитує він Коваленка.
Мотиль додає, що відмовлятися від США за президентства Трампа є не першочерговим вибором, але політики в Україна та інших держава можуть не мати інших варіантів, якщо хочуть уникнути токсичності, ворожості, неосвіченості та некомпетентності режиму чинного американського лідера.
Історик вважає, що у такому разі Україна стане лише однією з багатьох колишніх союзників, які розривають зв’язки з США і ,якщо Коваленко має рацію, можливо, навіть процвітатиме завдяки цьому.