Україна може вступити до НАТО, попри часткову окупацію, – президент Чехії

Новини

Президент Чехії висловив сподівання, що в найближчі роки Україна зможе домовитися з Росією про мир. За його словами, ця угода може означати, що певні українські території залишаться в російській окупації на тривалий час. Водночас не йдеться про офіційне визнання зміни кордонів. Демократичні країни повинні вважати окуповані Росією території лише тимчасово окупованими.

Кордони 1991 не мають бути умовою для членства у НАТО

Також Павел заявив, що відновлення територіальної цілісності України не повинно бути обов’язковою умовою для вступу у НАТО. Він наголосив, що можна прийняти нашу країну до Альянсу з тією територією, яка перебуватиме під її контролем.

Я вважаю, що повне відновлення контролю над усією територією не є необхідною умовою. Якщо буде розмежування, навіть адмінкордон, то ми можемо цей адмінкордон вважати тимчасовим і приймати Україну в НАТО на тій території, яку вона на той час контролюватиме,
– сказав політик.

Павел навів приклад Німеччини, частина якої після Другої світової війни була фактично окупована Радянським Союзом і на ній була утворена так звана НДР. Тим часом інша частина Німеччини – ФРН – була прийнята в НАТО у 1955 році.

Дивіться також Україна перехопила ініціативу, а не зірвала перемовини: який процес намагався організувати Катар

Тому я вважаю, що існує як технічне, так і юридичне рішення, щоб дозволити Україні приєднатися до НАТО, не вводячи Альянс у конфлікт з Росією,
– заявив президент.

За словами Петра Павла, такий крок можна було б зробити після того, як обидві сторони зрозуміють, що війна далі тривати не може, і почнуть діяти спільно. Цьому мають суттєво посприяти світові держави — США, Китай і Євросоюз.

Rate article