Укpаїнські пpізвища, яким бiльше тиcячі pоків: перевіpте cвоє у cписку

Різне

Ці прізвища походять від стародавніх племен.

Українські прізвища можуть багато розповісти про свого носія. Зокрема, навіть про риси характеру чи походження його предків.

Серед великого різномаїття українських прізвищ є й такі, яким вже понад тисячу років.

Професор, доктор географічних наук, академік Національної академії наук вищої освіти Петро Масляк на своєму YouTube-каналі розповів історію їх походження, передає видання «Телеграф».

За його словами, у VIII столітті нашої ери, коли на території України проживало слов’янське міжплемінне об’єднання антів, нашою землею проходив син саудівського халіфа Маслямак. Його мати була наложницею з єгипетських фараонів. Так і виникли прізвища — Масляк, Маслак, Маслюк, Маслік, Маслук, Маслек.

Також професор розповів про походження прізвища Паталах. Він пояснив, що арабською мовою це “Фахталах”. “Фахт” – це перемога арабською мовою, Аллах – Бог.

Також Масляк додав, що українські прізвища із закінченням “ахно” або “но”: Дахно, Махно, Тахно, Сахно можна віднести до списку найдавніших.

“Береться “ахно” і до нього без винятку додаються приголосні. Ні в кого з народів нічого такого немає”, — підкреслив професор.

Rate article