Угорщина передумала блокувати допомогу ЄС для України – Reuters

Новини

Угорщина готова до компромісу щодо зняття вето з довгострокової фінансової допомоги Євросоюзу для України на €50 млрд.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підтвердив готовність Будапешта погодитись на розблокування фінансової допомоги на €50 млрд Україні з бюджету ЄС на певних умовах, пише Reuters.

Рішення може бути ухвалене вже 1 лютого.

Агентство зазначає, що 27 січня помічник прем’єр-міністра Угорщини Балаж Орбан також заявив, що Будапешт готовий схвалити фінансування для України, якщо до угоди додадуть деякі “застереження”. Поки що умови Угорщини не озвучені.

До цього глава угорського уряду виступав категорично проти надання фінансової та військової підтримки України, заблокувавши можливість перегляду бюджету ЄС. Раптова зміна рішення пов’язана з “шантажем” від Брюсселя, який готовий відрізати фінансування ЄС та позбавити Угорщину права голосу в Єврораді, якщо Будапешт заблокує допомогу Києву.

Раніше повідомлялося, що якщо Орбан знову застосує право вето на саміті ЄС 1 лютого щодо України, то європейські лідери готові підірвати економіку Угорщини.

Однак нещодавно стало відомо, що Будапешт все ж таки зніме свої заперечення проти створення фонду військової допомоги Україні.

Rate article