У списку взаємних мит Трампа відсутня Р0сія, але є Україна

Uncategorized

На товари з України тарифи становитимуть 10%.

Трамп запровадив 10%-ві мита на весь імпорт і вищі тарифи для деяких країн / скріншот
Трамп запровадив 10%-ві мита на весь імпорт і вищі тарифи для деяких країн / скріншот

Президент США Дональд Трамп оголосив про “взаємні тарифи” на імпорт з-за кордону в його країну. Повний список опубліковано в офіційному Twitter-акаунті.

Новий тариф для України становитиме 10% – мінімальна базова ставка, а Росії в списку немає. Також від взаємних мит звільнені Канада і Мексика.

Міністр фінансів США Бессент в інтерв’ю Fox News сказав, що РФ не увійшла до списку країн, щодо яких було введено мита, оскільки “Сполучені Штати не торгують із Росією”. Він зазначив, що зараз щодо Росії діють санкції США.

Взаємні тарифи набудуть чинності 9 квітня, а мінімальний базовий тариф усі країни стануть платити з 5 квітня, повідомила адміністрація Трампа.

За словами республіканця, базовий тариф на будь-які поставки товарів у США становитиме 10%, але для багатьох держав він вищий.

Мита на товари з Китаю становитимуть 34%, з країн ЄС – 20%, зі Швейцарії – 31%, з Великої Британії – 10%, з Ізраїлю – 17%, з Казахстану – 27%. Одні з найвищих зборів накладено на В’єтнам (46%), Камбоджу (49%), Лаос (48%).

Фото Rapid Responce 47
Фото Rapid Responce 47

Трамп назвав це “історичним указом, що встановлює взаємні мита для країн по всьому світу”:

“Я не звинувачую інші країни. Я звинувачую колишніх президентів США, які допустили цей катастрофічний дисбаланс. Ми покривали їхні дефіцити, платили за армії і піклувалися про весь світ. Це закінчується”.

Мита Трампа – деталі

Раніше в ЄС заявили, що використовуватимуть “широкий спектр варіантів” для відповіді на мита США.

“У разі необхідності у нас є надійний план заходів у відповідь, і ми його використовуємо”, – сказала глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, зазначивши, що Євросоюз не хоче вживати заходів у відповідь “в обов’язковому порядку”. Метою вона назвала “переговорне рішення”.

За словами глави Єврокомісії, сила Європи полягає не тільки в торгівлі, а й у технологіях, а європейський бізнес важливий для американських технологічних компаній. Єврокомісія може використовувати різні правові інструменти для обмеження доступу до державних контрактів або продажів цифрової реклами на ринку.

Як писав Bloomberg, ЄС готує контрзаходи на товари зі США на суму до 26 мільярдів євро.

Rate article